Wpis z mikrobloga

@LucjanPetarda: I5 9600k, ASRock Z390 PRO4, HyperX Predator, DDR4, 32 GB,3000MHz, CL15 (przy założeniu że zasilacz masz dobry). To co odzyskasz można przeznaczyć na zasilacz.
Edit: sorki nie doczytałem budżetu że ma być do 2k - zatem procesor i5 9600 (jeśli nie będziesz kręcił to starczy) a ram 16gb powinno uciągnąć bez problemu całość (kości dołożysz jak pokaże się gotówka)
@Brasco: jako alternatvwę, możesz dalej unowocześniać to co masz (nawet do 12 rdzeni przv nisko taktowanvch XEONach), albo podkręcać. Do tego zmienić GPU na coś współczesnego (plus jest taki, że za titana sporo weźmiesz), szvbszv RAM, ale zawsze będzie to ciut do tvłu w porównaniu do obecnvch rozwiązań (to nie będą wielkie różnice).
@majk3l: w 2014 kupowałem sprzęt na intelu i dopiero w tamtym roku zmieniłem na i7 i w zasadzie było to fanaberią.
Wiem że ryzeny są dobre bo składałem kilka kompów na ryzenie ostatnimi czasy ale mi osobiście bardziej leży intel dlatego taki polecam bo sam mam.
To co poleciłeś to płyta kasztaniasta no i grafika do gier na ultra to też tak średnio i właśnie za 2 lata może żałować że
grafika do gier na ultra to też tak średnio


@e___g: to obecnie najlepsza grafa od AMD, dodatkowo najlepszv AIB, ale oczvwiście lepiej dać 2x więcej za 2080/ super. Baa, najlepiej dać 3x tvle za 2080Ti, tvle, ze OP nie ma takiego budżetu.

A płyta jest spoko. Można co sprawda dopłacić do X570, jakbv kolega @Brasco reflektował w PCIe 4.0

mi osobiście bardziej leży intel


@e___g: twój wvbór. Umarłv socket, a
@majk3l: 2018 na komunie skladany ryzen 5 z 16 gb ram i rx580 na spoko płycie i potrafi złapać zadyszkę na farming simulator oraz fh4 wiem że inne klasy ale jednak...
Ja 80% kompów miałem z amd ale jednak intel mi bardziej leży pod względem wydajności i "długowieczności" nie jestem fanboyem intela bo to zaledwie mój 4 proc intela od 1998 roku - to coś jak z xiaomi parametry lepsze ale
@e___g:

Ja 80% kompów miałem z amd ale jednak intel mi bardziej leży pod względem wydajności i "długowieczności" nie jestem fanboyem intela bo to zaledwie mój 4 proc intela od 1998 roku


ja 90% miałem intela i jestem profesjonalistą, dlatego opłacalność i przvszłościowość traktuję jako istotne wskaźniki. Tvlko radzę i podaję receptv na tacv- do niczego nie przvmuszam, więc wvbór jest twój.

ryzen 5 z 16 gb ram i rx580 na
@majk3l: @e___g: Panowie, zapomniałem napisać też o obudowie. Mam Cooler Mastera Cosmos II. Jest tam jeszcze dodatkowy slot na drugą grafikę. Gdybyście mieli powiedzieć, a widzę że zdania są podzielone - co by współgrało z obecnym Titanem? Raczej pójdę tą drogą i będę wymieniał wszystko po kolei, sukcesywnie.
@Brasco wszelkie nowe komponenty będą jak najbardziej działać z Titanem. Bez zarzutu. Co byś nie wybrał.

A obecny sprzęt masz dość wartościowy, także jak będziesz sprzedawał to trochę siana odzyskasz.
@Brasco: titan moim zdaniem dobra karta przy zmianie reszty na cokolwiek zauważysz różnicę w wydajności i działaniu, ja jak się przesiadałem na ddr4 to byłem pod wrażeniem.
Ryzeny obecnie są tańsze i w niektórych parametrach wydajniejsze co daje oczywiście ogromny plus ale ja się sparzyłem bo 2 letni komp już wymaga modernizacji i by podołać najlepiej zmienić architekturę na ryzen 3 czyli proc i płyta.
Swój mam co prawda z wyższej