Wpis z mikrobloga

@coo84: Jak chcesz pizzę w godzinę to dajesz pół kostki drożdzy i cukier. To jest stsndard w pizzeriach osiedlowych. Ostatnio pracownik takiej mówił mi, że ciasto dorabiał 8 razy dziennie. Po takiej jesteś „najedzony” pół dnia. A włoska robota jest obliczona na minimum 24h a przy 48-72 daje dużo smaku i jest lżej na brzuszku. Przy długim wyrastaniu ilość drożdży jest minimalna
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@chrabia_bober: kamień szamot 2cm, uchylone drzwiczki bo przez to wyłącza się termostat i grzałka działa cały czas przez co można osiągnąć wyższą temperaturę na kamieniu, tak blisko grzałki po to, żeby pizze upiec jak najszybciej żeby się nie wysuszyła, wszystkie te że zdjęć piekłem max dwie minuty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fletch: druga połowa jest legitna, z resztą ludziom bardziej #!$%@? na kwarantannie ( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wondermano1: ja #!$%@?, 4 dni się #!$%@?ć z ciastem, aby zjeść placek z salami. Następny przepis to pewnie po 4 dniach, 3 dni trzymać pod gołym niebem, ale tylko, gdy księżyc będzie w pełni.
  • Odpowiedz
@ogrod87: ciasto robie w 30 minut i sobie lezy w lodowce spokojnie, nie dramatyzuj XD
@powiedz: nie, nie bylaby spalona, dzieki uchylonym drzwiczkom mozna zyskac kilka stopni temperatury wiecej przez co szybciej pizza sie upiecze i mniej wyschnie xd
kamien daje bardzo duzo w tym sposobie bo nie ma tutaj grzania od dolu, spod pizzy piecze sie od samego kamienia
  • Odpowiedz
@Analvatar: jesli masz na mysli nasze polskie maki to najlepiej pracowalo mi sie na szymanowskiej 480 wlasnie xd
ale jesli masz dostep do włoskich 00 typu np. divella, caputo, polselli to są o niebo lepsze niz taka basia 00
  • Odpowiedz