Wpis z mikrobloga

Węgry procesują ustawę "koronawirusową" pozwalającą rządzić Orbanowi dekretami - znalezisko

Dodatkowo projekt przewiduje pięcioletnie więzienie za publikowanie "fałszywych informacji przeszkadzających rządowi w ochronie ludności". Dziennikarze opozycyjni - i tak siedzący już na co dzień w niszach i oskarżani przez rząd o szerzenie "dezinformacji" - są przerażeni.

#postkomunistycznepanstwomafijne #europa #neuropa #wegry #koronawirus #media
Pobierz
źródło: comment_1584951481LPSclFOhZ3zqOywxWNZtLO.jpg
  • 35
@PolacoEsMasGrandeRobaco: no tak, ale przecież to jest artykuł o Węgrach no to chyba nikt nie spodziewał się niczego innego.. Tak jakbyś dał przykład, że w Rosji są łamane prawa obywatelskie z byle powodu i mówił, że w cywilizowanym świecie będzie tak samo xd ja wiem, że aktualny polski rząd dąży właśnie do rosyjskich i od kilku lat węgierskich standardów, ale trzeba być dobrej myśli, że im się nie uda i dalej
@alex-fortune: powierzenie bezpieczeństwa społeczeństwa społeczeństwu tego wymaga, a u nas to właśnie nie istnieje (bo nawet jak połowa taką przyzwoitość i kulturę posiada to absolutnie nie wystarczy) i dlatego w takich dramatycznych okolicznościach jakie panują teraz trzeba sztywno wyznaczyć ludziom granice i ich pilnować mimo, że to brzmi jak zamordyzm ¯\_(ツ)_/¯ po prostu fizycznie nie ma innej drogi niestety i tym bardziej mnie to boli, bo tak normalnie mam "lewicowe" poglądy,
A może dezinformacją jest mówienie, że "rząd za mało testuje"?


Jest to klasyczna dezinformacja. Gdyby taka teza była prawdziwa, małej ilości zachorowań, towarzyszyłaby duża ilość wyników pozytywnych w ogóle testów przeprowadzonych. Tak jednak nie jest. Mamy średnio 28 trafień na 1000 testów. Czesi mają średnio 65,3.

@eoneon:
@Wlasciciel_prawakow: W świecie zachodnim masz dokładnie to samo tylko z większą finezją. Popatrz jak zmieniły się kontrole na lotniskach w ciągu ostatnich 20 lat czy jak daleko zaszły legislacje antyterrorystyczne (z pozbawianiem obywatelstwa włącznie).

W czasie kryzysu należy bardziej jak kiedykolwiek patrzeć władzy na ręce i pilnować swoich praw.
@PolacoEsMasGrandeRobaco: no i te kontrole na lotniskach to coś złego? No jakoś nie kojarzę przypadków gdzie zwykły obywatel stracił obywatelstwo, bo został podejrzany o terroryzm.. I czy ja mówię, żeby im nie patrzeć na ręce? Ja mówię, że potrzebujemy bardziej dosadnych środków by okiełznać sytuację, a nie by pozostawić te działania bez żadnej kontroli.
@Wlasciciel_prawakow:

Fikołka?

Gdy nie martwisz się ilością testów, możesz wysyłać na nie wszystkich w tym osoby, które są zakażone z małym prawdopodobieństwem. Pani Krysia zakrztusiła się przy piciu herbatki? Dawaj ją na testy, bo tak jakby kaszlnęła. W tej grupie prawdopodobieństwo trafienia testu pozytywnego jest stosunkowo niskie.

Gdy martwisz się ilością testów i musisz je ograniczać, pojawiają się wytyczne, które trzeba spełnić, aby w ogóle zostać do nich dopuszczony. No, w
@eoneon przecież to od dawna jasne, że Orban to arogancki, zadufany w sobie autokrata który kocha władzę i jej nie odda - ograniczenie wolności dziennikarskiej to coś, na co od dawna czekał
@eoneon:

Słuchaj, czytam te twoje wypociny na temat Węgier już od dłuższego czasu. Powiedzieć, że narracja, którą nam tu, khem, serwujesz jest jednostronna, to nie powiedzieć nic. Piszę to jako osoba, która pół młodości spędziła na Węgrzech i orientuje się nieco bardziej niż Viktor Orban - bad.
@Planeta_odebete2: nikt nie mówi, żeby robić testy pani krysi jak się zakrztusi, ale właśnie takich osób co lizali klamki w szpitalach za granicą jest o wiele mniej niż tych, którzy już się mogli zarazić przez te kilka tygodni w polsce i mają wszystkie objawy to jakie jest działanie? leżeć obserwować ¯\_(ツ)_/¯ to na dobrą sprawę nie ma sensu w ogóle tych testów robić, bo albo wszystkim, którzy mają prawdziwe podejrzenie albo
Słuchaj, czytam te twoje wypociny na temat Węgier już od dłuższego czasu. Powiedzieć, że narracja, którą nam tu, khem, serwujesz jest jednostronna, to nie powiedzieć nic. Piszę to jako osoba, która pół młodości spędziła na Węgrzech i orientuje się nieco bardziej niż Viktor Orban - bad.


@Planeta_odebete2: Był już tu taki @PiPiPingu, który argumentował podobnie jak Ty ("byłem, widziałem, znam język"), więc odsyłam do wpisu, w którym m. in. jemu