Wpis z mikrobloga

Morawiecki w TVP namawia przedsiębiorców byśmy RAZEM przetrwali 2/3 miesiące. Do tego twierdzi że jesteśmy pierwsi na świecie z tak kompleksową pomocą

A ta pomoc to zus na raty

Dawno mi nic tak ciśnienia nie podniosło.

A wy jak, czujecie że razem z rządem przez to przechodzicie? Wasze konta pomieszczą tak ogromna pomoc Państwa?

#dzialalnoscgospodarcza #przedsiebiorczosc #konfederacja #koronawirus
  • 47
@finchharold: skąd wiesz że szybko?Jane to nie wierze,nieszczelność procedur,transport tirami musi być,a kierowcy będą ryzykować,to tak jakbyś chciał zatkać tamę która ma mikropęknięcia,jedyna opcja to szczepionka,ustawy to sobie oni piszą pod siebie Annie pod kraj ,wiele już było takich ustaw,poza tym poczytaj jak to ma wg zusu wyglądać ten ich wniosek to w ogóle nie jest przemyślane,jakby to miało być przemyślane,to by musieli zmienić wszystkie ustawy i całe prawo,a nie jakas
@finchharold: dobrze, ja rozumiem, że masz płacone za każdy komentarz i wpis, ale mimo to spróbujmy merytoryki

(liczby w zaokrągleniu + hipotetyczne założenia)
źródło użytych danych: https://www.parp.gov.pl/storage/publications/pdf/2019_07_ROSS.pdf

zus = 1500 zł/przedsiębiorca/miesięcznie.
powiedzmy, że w obecnym momencie fajnie byłoby umorzyć składki za marzec, kwiecień i maj, czyli w sumie 4500 zł.

w mojej ocenie największe ryzyko bankructwa zachodzi w przypadku mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców, których w sumie jest około 1,5 mln w
@Xtreme2007: Ogólnie to brechłem śmiechem. W sumie nie oglądam TV bo mi włosy wypadną ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zwykle miałem kilku klientów dziennie, zawsze była robota. Przyszła kwarantanna i nawet telefon nie dzwoni z "zapytaniem". No, ale płacić coś czego nigdy nie otrzymam trzeba. Płacić pomimo tego, że roboty brak. Zawieszać? To bym musiał usunąć ogłoszenia usług, które tyle czasu walczyły o pozycje na rynku... bez sens.
@Karoleer: Dodaj do tego, że większość upadłych przedsiębiorców pójdzie się zarejestrować do UP na bezrobocie i przynajmniej przez jakiś czas będą ciągnęli socjal. Wtedy na pewno będzie więcej pieniędzy na emerytury ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Xtreme2007: Nie ma czegoś takiego jak anulowanie. Albo zabiorą w postaci składek ZUS albo w innym podatku. Jak chcesz obciąć podatek i nie spodziewasz się "efektu Laffera" to musisz albo ciąć wydatki, albo dołożyć gdzie indziej podatek.
@Karoleer: jeśli ktoś nie ma zleceń to nie powinien prowadzić działalności tylko ją zawiesić lub zlikwidować. Umarzanie nie ma sensu. Po co tworzyć nowy byt prawny w przypadku gdy obecne są wystaczjące. A nie mikroprzedsiębiorcy są w najgorszej sytuacji bo to w większości są pracownicy etatowi, którzy optymalizują ZUS. Tylko firmy zatrudniające ludzi i muszące płacić pensje (razem z ZUSem za pracowników).
@Xtreme2007: I nigdy nie było logiczne, nawet w czasie koniunktury mikroprzedsiębiorstwa mogły mieć chudsze miesiące (np zajmujące się zadaniami sezonowymi) a placic musza co miesiąc. To samo z brakiem możliwości czasowego wyrejestrowania pojazdu no ale hajs sie musi zgadzać.
@kemcio: mikroprzedsiębiorca to taki, który zatrudnia średniorocznie mniej niż 9 osób i osiąga przychody poniżej 2 mln euro rocznie. Każda mała knajpa, każdy mały sklep z pracownikami - nawet te w galeriach, które są z nakazu rządowego zamknięte.. Co on może zawiesić? Jedyne co może to wręczyć wypowiedzenia i to się właśnie wszędzie w takich firmach dzieje. Pół biedy, jeśli dawał zlecenia. Wtedy po prostu kasuje godziny i ma z bani.
@Xtreme2007: pisowcy klaszczą uszami ;) tu naprawdę nie ma miejsca na trolling partyjny bo ci żałośni ludzie sami się wykładają swoją głupotą więc walcie się z oskarżeniami

1. analiza rządów innych krajów wykazuje jasno że umarzają i dają kasę od ręki
2. u nas odraczają i dają kretyty

tyle
@hifiglator: Jeśli jakaś firma tworzyła na tyle "luksusowe" dobra/usługi, że nie będzie już na nie popytu przez kilka lat (bo kryzys) to nie ma sensu jej podtrzymywać dalej i lepiej niech się zawinie od razu.
A większośc mikroprzedsiębiorców w Polsce to jednoosobowe firmy, które nikogo nie zatrudniają tylko optymalizują ZUS (w większości). Takich jest z 3 mln-y.
@kemcio: 3 mln? bo tak sie wydaje wykopkom? mit programisty 15k? piąty samochód w leasingu?
Zejdź #!$%@? na ziemie.

"W 2018 r. w Polsce liczba mikroprzedsiębiorstw wyniosła 2 146,0 tys. i w stosunku do roku poprzedniego
wzrosła o 72,4 tys. jednostek, tj. o 3,5%. Analizując zbiorowość przedsiębiorstw do 9 osób pracujących
w latach 2013–2016 zaobserwowano, że ich liczba wzrastała z roku na rok średnio o 4,5%, a w ostatnich
trzech latach
@hifiglator: Masz rację co do liczby mikroprzedsiębiorstw. Nie ma ich jeszcze 3 mln jak napisałem. Napisz proszę jeszcze ilu z nich kogoś zatrudnia.

I od razu pytanie: a ile chcesz dokładać? Przez 5 lat? Przecież już mieliśmy dokładanie do polskich mikroprzedsiębiorstw. Dotacje z UE. Większość z tych pieniędzy to był wałek na udawanie, że jest firma. Teraz będzie to samo. Firma będzie do zaorania, ale właściciel będzie brał pieniądze jak idą
@Xtreme2007: Mam JDG - usługi parkingowe, mieszkam przy lotnisku i rok temu o tej porze miałem kilka-kilkanaście klientów dziennie. Już w drugiej połowie lutego zauważyłem, że mniej ludzi, ale dobra ok mam oszczędności to będzie te 1431,38zł na zus i raty (ok. 700zł). Jak tylko w marcu padło hasło, że zamykają granice, zaczęły się masowe powroty i są pustki, a rachunki zostały, "wakacje kredytowe" dopiero po spłaceniu zadłużenia no ale z