Wpis z mikrobloga

Robiłem kiedyś dla takiego. W firmie zatrudnionych 5-7 osob. A on do nas, że nawet jakby firmę zredukował o 80% to i tak by zarobił tyle samo.
@bkl84: do mnie kiedyś szef wyskoczył z tekstem abym pojechał mu samochód umyć na myjnie. zapytałem czy słoneczko mu nie świeciło zbyt długo w czółko. odpowiedział mi, że on sobie odmawia przyjemności aby mi wypłatę dać to należy się wdzięczność jakaś i co mi szkodzi po pracy zajechać na myjnię. dodatkowo argumentował to możliwością przejażdżki jego Audi Q7 w dieslu... XD
tydzień później mnie #!$%@?ł z roboty bo odmówiłem gdy chciał
@Apkidlafirm
@bkl84
@ponton
Pracuje w małej firmie transportowej 14 ciężarówek, jestem spedytorem i mam styczność z każdym aspektem prowadzenia działalności. Przykład kierowcy z zeszłego roku. Nowe auto w leasingu zagranica. Kierowca zarobił na rękę 120000 pln. Zysk netto firmy 36000. Dodajmy to ze za 5 lat samochód staje sie wlasnoscia firmy i mozna go sprzedac za 100000 pln. To daje nam zysku 56000 pln. A teraz ile pieniędzy trzeba wyłożyć. Miesieczny sredni
@frems W rok moge podesłac exela na priv. Oczywiście po pewnym czasie są to pieniądze które spływają z zleceń wykonywanych. Ale realia płatności są bardzo słabe. Termin 60 dni od dosłania oryginałów dokumentów. Tankujesz paliwo, musisz zapłacić w 14 dni. W efejcie musisz mieć kapitał na 3 miesiące do przodu. Każdy dłuższy przestòj jak w tym roku okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku powoduje problemy finansowe i konieczność dofinansowania, brania
@wlodi19: generalnie pewnie to prawda co napisales, ale z drugiej strony 36000 x 14 samochodow = ponad pół miliona. Samochod po splacie leasingu moze jeszcze jezdzic, nie trzeba go sprzedawac. I wychodzi srednio 10k miesiecznie dla kierowcy, a nawet ponad bo przeciez swieta, wczasy itp kierowca nie pracuje, to stawka troche nierealna albo kiero lata jakies 4/1 to wtedy cos ewidentnie jest nie tak, skoro tak malo zarabiacie gdy auto tyle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ponton: mem memem Ale kurła powiem wam że dynamika rynku lubi się szybko zmieniać. U mnie w firmie pracuje ok 100 osób, branża stal. Powiem tak od lipca tendencja była spadkową dla całej branży. Głównie zamykane huty, wlaka usa-chiny, emisje co2. Od początku roku koszty przewyższają zyski. Ceny stali poszły tak w dol że szok A najgorsze że nie ma zapotrzebowania. Na obecną chwilę może wytrzymamy 2 miesiące, przy założeniu że