Wpis z mikrobloga

@silentguy: Mleko + płatki owsiane = ultimate survival meal. Pokrywa prawie wszystkie wartości odżywcze (+zapewnia minimalną podaż pełnowartościowego białka w 2000kcal zgodnie z zaleceniami WHO!). Brakuje jedynie witaminy E, C, K. Makaron to praktycznie czysty cukier - rafinowana skrobia. Kalorii tym dostarczysz, ale białka w tym tyle co kot napłakał (średnio 3% użytecznego biologicznie białka w masie, czyli musisz zjeść 2kg makaronu! 7000kcal dla minimalnej dziennej podaży). Witaminy i minerały też
@voith: Trochę na felka oko, ale to wynika z tego, że znam z doświadczenia konsystencję ciasta, jaką chcę osiągnąć. Szybkie przelanie bazylii gorącą wodą, szlanka mąki 00, szklanka semoliny, 3 jajka zblendowane ze wspomnianą bazylią i ziołami, szczypta soli. Wymieszałem aż do osiągnięcia sprężystego ciasta i odłożyłem na godzinkę do odpoczynku. Dobrze kombinujesz, makaron wyrabiany na maszynce, ale pewne kształty (np. Orichetti) można łatwo uzyskać bez pomocy maszynki.

@arkadiusz-dudzik: Stary,
@arkadiusz-dudzik: Dawaj więcej hintów na survival dish.
Dzisiaj szukałem metody na w miarę bogaty w witaminy obiad bez wychodzenia z domu...

Oczywiście internet zasrany „zdrowymi” przepisami z egzotycznymi produktami o terminie ważności do 15 minut od opuszczenia sklepu.

Stanęło koniec końców na makaronie z twarogiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Czesiowcy:

Stary, wszystko spoko, ale nie będę mieszał płatków owsianych z sosem alla Gricia albo Carbonara, bo wyjdzie jakaś okrutna papka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Stary, ale to nie jest konkurs przepisów Hell's Kitchen tylko zapasy na awaryjne sytuacje :) Takie produkty mają za zadanie dostarczyć niezbędnych wartości odżywczych, a nie uniesień kubków smakowych.

@bagi1: Tutaj pierwszy wpis z analizy najlepszych opcji pod względem zawartości białka:
Stary, ale to nie jest konkurs przepisów Hell's Kitchen tylko zapasy na awaryjne sytuacje :) Takie produkty mają za zadanie dostarczyć niezbędnych wartości odżywczych, a nie uniesień kubków smakowych.


@arkadiusz-dudzik: Nie, to nie jest zapas na awaryjne sytuacje, mieszkamy w kraju z nieprzerwanym łańcuchem dostaw do sklepów, nie w Korei Północnej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pierwszy post zakładał lekkie przymrużenie oka, zalecam wyluzowanie
@Czesiowcy: Spoko, ja jedynie wspomniałem o tym w formie dygresji, bo ludzie masowo robią zapasy na makaronie i ryży co jest dla mnie ciężkie do pojęcia, skoro w tej samej cenie mają płatki owsiane, kasze gryczaną, mleko, ziarna słonecznika czy nawet groch. Kasza gryczana + kotlety sojowe i jest posiłek pokrywający większość witamin, minerałów oraz ogromną ilość białka. Makaron jest oczywiście wygodny i relatywnie smaczny, ale co Ci ludzie będą robić