Wpis z mikrobloga

Nie jestem osobą która popada w panikę, po prostu wolę zapobiegać niż ewentualnie później się leczyć. Tak więc dzisiaj przychodząc do #pracbaza stwierdziłem że przywitam się z każdym przysłowiowym "łokieto". Domyślałem się jaka będzie reakacja wielu Januszy u mnie na zakładzie (praca na produkcji). I tak też było, po kilku pierwszych przywitaniach trawiłem na jednego z większych Januszy w zakładzie, który odrazu mnie wyśmiał mówiąc: "Młody co Ty odpier%#!asz? Przywitaj się no jak facet, jak masz się zarazić to i tak się zarazisz" XDDDDD Odpowiadam mu na to że, może i to jakoś bardzo nie pomaga, ale lepiej zapobiegać kontaktów. Uśmiechnał się, oczywiście musiał jeszcze dodać jakieś 5 groszy, podeśmiać się ze mnie i poszedł gdzieś dalej. Pominę już fakt że jak mieliśmy na zakładzie jakiś miesiąc temu epidemię grypy i pół zakładu było na L4 to ten gość ze łzami w oczach, zakatarzony i przeziębiony przychodził do pracy...bo wiesz młody 3 soboty miałem szkoda premię stracić :D :D :D :D

Jakie było moje zdziwienie gdy 15 minut później dowiedziałem się o zebraniu z prezesem i wszystkimi pracownikami, na którym to zebraniu szef przekazał nam informację że jest absolutny zakaz witania się poprzez podanie dłoni oraz od jutra będzie mierzona temperatura pracownikom :D Oczywiście prezesowi nasz Janusz, gwiazda tego wpisu już przytakiwał głową że jak najbardziej ma rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A u was jak tam w robocie lub korpo? Ciemnogród jak u mnie czy w miarę ludzie raczej na spokojnie wdrażają nowe nawyki?

#pracbaza #zalesie #koronawirus #praca #korposwiat
  • 6
  • Odpowiedz
@Kadet20: co do witania to nie wiem, ja i tak się nie witam z nikim podawaniem dłoni bo mamy kilkanaście osób w pokoju i mi się nie chce xD ale generalnie ludzie są raczej świadomi i nie bagatelizują.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kadet20: zakaz podawania rąk i dezynfekcja już od 2 tygodni. Z tydzień temu zaczęli mierzyć temperaturę na wejściu. Za podanie ręki utrata premii.
  • Odpowiedz
@Kadet20: Pracuję na ładowarce i kierowcy trolle muszą do mnie podejść z kwitem do podpisania. Od wczoraj im nie podaję ręki i mówię dlaczego. Większość się patrzyła jak na debila xD Podejrzewam, że w sezonie ponad 50 kierowców się u mnie może przewinąć.
  • Odpowiedz