Wpis z mikrobloga

Mirek @pankos zdobył wczoraj, z pomocą harfistki z którą tworzą ACh Duo, trzecie miejsce w International Guitar Competition "Ida Presti" w Chorwacji. I to nie koniec - zgarnął również specjalną nagrodę publiczności w postaci koncertu w Chorwacji w sezonie 2020/2021! Dajcie ze dwa plusy dla zasięgu i pogratulujcie Mu, bo sam jest zbyt skromny, żeby się tym osiągnięciem pochwalić.
Część z Was kojarzy Go może jako organizatora i kierownika #mirkoguitarwars. Sam też bierze udział - możecie zobaczyć i posłuchać, jak zagrał w pierwszej rundzie tutaj: link. Pozostali uczestnicy będą mięli trudne zadanie, żeby pokonać takiego konkurenta ( ͡° ͜ʖ ͡°) obserwujcie, jak się to dalej potoczy.
#gitara #muzyka #muzykaklasyczna
dinkum - Mirek @pankos zdobył wczoraj, z pomocą harfistki z którą tworzą ACh Duo, trz...

źródło: comment_1583826249PGxxji98BcVinZxyTu9Mbb.jpg

Pobierz
  • 56
@dinkum: gratulacje dla zespołu.

Tak przy okazji to ostatnio podczas jakiegoś koncertu na którym tez była harfa, tak sobie pomyślałem, że w zasadzie jak do tej pory to chyba jedyny instrument na którym zawsze gra kobieta. No przynajmniej ja się nie spotkałem z harfistą. O co to chodzi? Drobniejsze dłonie lepiej sobie radzą na takiej liczbie blisko położonych strun? Czy ten dźwięk jest bardziej kuszący dla kobiet niż mężczyzn?
  • 135
@Waderra
@hyoideum
@jaceks653
@WykresFunkcji
@Artron
co tu się, właśnie wracam sobie spokojnie ciesząc się tanim austriackim paliwem a tu gorące, no dziękuję wszystkim ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@push3k-pro mam gitarę krakowskiego lutnika https://www.facebook.com/PAN.instrumenty/

@DulGukat ja znam 2 harfistów ( ͡° ͜ʖ ͡°) rzeczywiście, większość to kobiety, nie wiem czemu, nie ma żadnych przeciwwskazań dla mężczyzn, po prostu kobiety się chyba bardziej kojarzą z harfą