Wpis z mikrobloga

Coś mi się spsulo w #metro #gry #metroexodus #metro2033 .Jestem na etapie morza Kaspijskiego i na początku zamiast się udać za nafciarzem poszedłem sobie eksplorować okolice. W pewnym momencie połączył się ze mną ziomek na radiu mówiąc coś w stylu że się obijam i zajął się tematem i żebym teraz szedł do latarni.jak wróciłem do domu nafciarza wszystkie mutanty były martwe i jedno ciało leżało ( wnioskuję że nafciarza) ale nie było przy nim kluczy od auta i nie mogę teraz z auta skorzystać.
1. Czy to bug, czy jakoś można zdobyć klucze?
2. Nie wiem czy to ciało było ogłuszone czy zastrzelone. Czy ma to wpływ na zakończenie gry? (Nie zabijam lokalsow żeby ekipa mi przezyla)

Generalnie słaba część w porównaniu do dwóch poprzednich. Nuda i już nie ma tego klimatu, grozy, mrocznej muzyki, niepewności, poczucie beznadziei, z którą się walczy jednocześnie wiedząc że jest się skazanym na porażkę.
  • 6
@MirkujeOd2009Roku:

Czy to bug, czy jakoś można zdobyć klucze?


Wuj wi.

Czy ma to wpływ na zakończenie gry? (Nie zabijam lokalsow żeby ekipa mi przezyla)


Ma to wpływ na końcówkę rozdziału. Dla pozytywnego zakończenia powinno się typa ogłuszyć.
Generalnie to nie możesz zabijać niewolników. Nawciarzy możesz pieścić ołowiem (ale w niektórych momentach lepiej nie bo w okolicy są też niewolnicy)

Z racji żeś dopiero na początku rozdziału to lepiej powtórz. W
@RandomowyMetal: Podłączę się. Robię te poboczne misje i rozumiem że wszystkich tych bandytów mogę faszerować ołowiem (snajper na platformie, niewolnicy we wraku)? Chodzi tylko żeby nie zabić jakiegoś niewolnika aby uzyskać pozytywne zakończenie?
@handballer:
Tak, jeśli wiesz że to nawciarze to możesz ich ukatrupić.
Szkopuł w tym że sami niewolnicy też mogą być agresywni, a podczas zdobywania wody obie grupy występują obok siebie.

Ergo, w oazie musisz być cichy za wszelką cenę.
Ale statek możesz wziąć szturmem, (tylko nie miotaj granatam/koktajlami w opqncerzonego bo obok niego będzie leżało dwóch niewolników. I nie zapomnij użyć dźwigni.

Snajper to w ogóle nie jest do zrobienia na
@Posejder:
Jak wyjdziesz z windy, przy pierwszych schodach jeden z nawciarzy będzie próbować zastrzelić niewolnika, ogłusz nawciarza i natychmiast biegnij na drugie piętro, tam z kolei jakiś nawciarz będzie zmuszać niewolnika do zrzucenia kobiety za "burtę". Nawciarza ogłusz i natychmiast szukaj osłony.