Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszy akcji #zbieramnatesle. Akcja polega na tym, że co miesiąc regularnie dokupuje troche akcji Tesli, licząc na wzrost kursu tych akcji, by na koniec wszystko sprzedać i kupić sobie Teslę Model Y.


Ile dokupiłem tym razem?

Akcje dokupiłem wczoraj, ale także malutką część w środku miesiąca. 13 lutego postanowiłem dokupić ~0.173 akcji, w sumie za 517.56 PLN w cenie 762.91 USD/szt... po to, by sprowadzić całą przeze mnie zainwestowaną kwotę, do równej liczby, a mianowicie 20 000 PLN :)

Dwa dni temu, 3 marca dokupiłem natomiast za kolejne 2k PLN dokładnie 0.662 akcji w cenie 780,98 USD, dzięki czemu obecnie posiadam: ~18,8504 akcji Tesli.

"Przesunąłem" 2 akcje z Revoluta do mBanku

Pisałem już wcześniej, że zacząłem ostatnio kupować akcje za pomocą aplikacji Revolut, głównie dlatego że można kupować tam także ułamki akcji, co pozwala mi co miesiąc inwestować równą kwotę, niezależnie od kursu akcji. Plusem jest prostota i brak opłat, minusem ... że w praktyce takie akcje nie do końca są moje. Poza tym, jakoś bezpieczniej się czuję mając kontrole nad swoimi akcjami za pomocą strony banku, do którego w razie czego mogę się przejść i z kimś porozmawiać.

mBank z kolei ma wysokie opłaty za wystawienie pojedynczych zleceń, więc np. bardziej opłaca się kupić 2 akcje na raz, bowiem opłata wtedy tak jakby dzieli się na dwie akcje. 2 dni temu więc sprzedałem 2 akcje na Revolucie i dosłownie kilka sekund później kupiłem 2 w mBanku, za bardzo podobną cenę.

TR;DR;

# Liczba posiadanych akcji TSLA: 18.85040283 (18 akcji w mBanku, 0.85040283 w Revolucie)
# Wartość portfela: 13,771.54 USD / 53,020.42 PLN
# Wkład własny: 5,712.86 USD / 22,000.01 PLN
# Średnia cena zakupu akcji: 303.06 USD/sztukę
# Zysk/Strata: +141% (+ 30,906.47 PLN)

# Uzbierałem obecnie ~19.64 Tesli Model Y *


# Do uzbierania zostało 80.36% : 216,972.00 PLN
# Gdyby cena akcji staneła w miejscu, a ja co miesiąc dokładałbym 2k PLN, to Tesle kupiłbym w: Marcu 2029 (poprzednio: Luty 2029)
# By kupić swoją Tesle akcjami po obecnej cenie, musiałbym posiadać: 95.916 akcji (~5,08 razy więcej niż mam)
# Liczba osób obserwująca tag #zbieramnatesle: 1599 (+143)
# Liczba osób, która dopisała się do mikrolisty, by dostawać powiadomienia o kolejnych wpisach: 170 (+21)

Poprzednie zestawienia:
2020-02-03, 2020-01-01, 2019-12-04, 2019-11-06, 2019-10-25, 2019-07-24, 2019-07-03, 2019-06-05, 2019-05-24

Ciekaw jesteś jak to się skończy? Dopisz się do listy, jeżeli chcesz być wołany do kolejnych wpisów, badź zacznij śledzić tag #zbieramnatesle

#tesla #tsla #samochody #elonmusk #modely #gielda #januszemotoryzacji #januszeinwestowania
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pisałem już wcześniej, że zacząłem ostatnio kupować akcje za pomocą aplikacji Revolut, głównie dlatego że można kupować tam także ułamki akcji, co pozwala mi co miesiąc inwestować równą kwotę, niezależnie od kursu akcji. Plusem jest prostota i brak opłat, minusem ... że w praktyce takie akcje nie do końca są moje. Poza tym, jakoś bezpieczniej się czuję mając kontrole nad swoimi akcjami za pomocą strony banku, do którego w razie czego mogę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anonimowy_programista: pytanko, może już wcześniej odpowiedziałeś, ale obserwuję Cię od niedawna i nie wiem. Czy to "zbieram na teslę" to tylko taki tytuł na potrzeby tego happeningu czy rzeczywiście będziesz chciał na koniec kupić tą Tesle? Bo wtedy to będzie na najgorsza inwestycja świata wszak samochód traci minimum 10% na wartości rocznie, a Twoje zarobki w ujęciu rocznym są imponujące. Chyba, że rzeczywiscie nie zależy Ci na dalszym pomnażaniu kapitału
  • Odpowiedz
etoro lub degiro


@Wloczykij2: degiro i etoro ma ten sam problem co revolut - nie jesteś właścicielem akcji, dostajesz tylko zapis księgowy w którym te firmy zobowiązują się do przekazania ci akcji jak o nią poprosisz.

Różnica jest niewielka, dopóki któryś z tych brokerów nie ogłosi upadłości. Przy jakichkolwiek długoterminowych inwestycjach należy się z tym jednak liczyć.
  • Odpowiedz