Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszy akcji #zbieramnatesle. Akcja polega na tym, że co miesiąc regularnie dokupuje troche akcji Tesli, licząc na wzrost kursu tych akcji, by na koniec wszystko sprzedać i kupić sobie Teslę Model Y.


Ile dokupiłem tym razem?

Akcje dokupiłem wczoraj, ale także malutką część w środku miesiąca. 13 lutego postanowiłem dokupić ~0.173 akcji, w sumie za 517.56 PLN w cenie 762.91 USD/szt... po to, by sprowadzić całą przeze mnie zainwestowaną kwotę, do równej liczby, a mianowicie 20 000 PLN :)

Dwa dni temu, 3 marca dokupiłem natomiast za kolejne 2k PLN dokładnie 0.662 akcji w cenie 780,98 USD, dzięki czemu obecnie posiadam: ~18,8504 akcji Tesli.

"Przesunąłem" 2 akcje z Revoluta do mBanku

Pisałem już wcześniej, że zacząłem ostatnio kupować akcje za pomocą aplikacji Revolut, głównie dlatego że można kupować tam także ułamki akcji, co pozwala mi co miesiąc inwestować równą kwotę, niezależnie od kursu akcji. Plusem jest prostota i brak opłat, minusem ... że w praktyce takie akcje nie do końca są moje. Poza tym, jakoś bezpieczniej się czuję mając kontrole nad swoimi akcjami za pomocą strony banku, do którego w razie czego mogę się przejść i z kimś porozmawiać.

mBank z kolei ma wysokie opłaty za wystawienie pojedynczych zleceń, więc np. bardziej opłaca się kupić 2 akcje na raz, bowiem opłata wtedy tak jakby dzieli się na dwie akcje. 2 dni temu więc sprzedałem 2 akcje na Revolucie i dosłownie kilka sekund później kupiłem 2 w mBanku, za bardzo podobną cenę.

TR;DR;

# Liczba posiadanych akcji TSLA: 18.85040283 (18 akcji w mBanku, 0.85040283 w Revolucie)
# Wartość portfela: 13,771.54 USD / 53,020.42 PLN
# Wkład własny: 5,712.86 USD / 22,000.01 PLN
# Średnia cena zakupu akcji: 303.06 USD/sztukę
# Zysk/Strata: +141% (+ 30,906.47 PLN)

# Uzbierałem obecnie ~19.64 Tesli Model Y *


# Do uzbierania zostało 80.36% : 216,972.00 PLN
# Gdyby cena akcji staneła w miejscu, a ja co miesiąc dokładałbym 2k PLN, to Tesle kupiłbym w: Marcu 2029 (poprzednio: Luty 2029)
# By kupić swoją Tesle akcjami po obecnej cenie, musiałbym posiadać: 95.916 akcji (~5,08 razy więcej niż mam)
# Liczba osób obserwująca tag #zbieramnatesle: 1599 (+143)
# Liczba osób, która dopisała się do mikrolisty, by dostawać powiadomienia o kolejnych wpisach: 170 (+21)

Poprzednie zestawienia:
2020-02-03, 2020-01-01, 2019-12-04, 2019-11-06, 2019-10-25, 2019-07-24, 2019-07-03, 2019-06-05, 2019-05-24

Ciekaw jesteś jak to się skończy? Dopisz się do listy, jeżeli chcesz być wołany do kolejnych wpisów, badź zacznij śledzić tag #zbieramnatesle

#tesla #tsla #samochody #elonmusk #modely #gielda #januszemotoryzacji #januszeinwestowania
  • 56
  • Odpowiedz
  • Odpowiedz
@Osalinho: jasne, że jebło. Zwłaszcza w dniu, w którym ogłoszono, że w Chinach sektor automotive ma 91% mniejszą sprzedaż niż zwykle w tym okresie.

Tutaj pisałem trochę więcej jak moim zdaniem covid-19 może wpłynąć na akcji Tesli i jak moim zdaniem Tesla może poradzić sobie w kryzysie. TL;DR; nie zdziwię się, jeżeli Tesla na tym zyska, oddalając się jeszcze bardziej od konkurencji.
  • Odpowiedz
@diogene: obecnie wyliczenia są orientacyjne. Podatku dochodowego wynikającego ze sprzedaży akcji też nie liczę, bo nie wiem jaki będzie mój wkład własny, więc nie wiem ile będę miał profitu. Mogę w ogóle nic nie płacić podatku, jeżeli np. będę zbierał przez 12 następnych lat, i po włożeniu 350k w akcje, w końcu będę miał na koniec 270k ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MilionoweMultikonto: gdybyś miał normalny rachunek maklerski to przeniesienie akcji zazwyczaj jest możliwe, ale revolut nie jest prawdziwym rachunkiem maklerskim. Kupujesz na revolut zakład z revolutem, czy te akcje pójdą w górę czy w dół, gdyby makler padł to masz akcje, jeśli revolut padnie nie masz nic. I tak dalej
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: będę się cieszył razem z tobą, śledzę już jakiś czas twoje wpisy i po prostu jestem bardzo ciekawy jak to się dalej potoczy. Na zasadzie jak oglądasz dobry serial to chcesz żeby się skończył bo chcesz wiedzieć co się wydarzy XD no ofense
  • Odpowiedz
@OsSikorskiego: heh, revolut podobnie traktuje kryptowaluty. Można sobie kupić "bitcoina" i wysłać innym na revolut ale tylko tyle. Nie można wypłacić i nie można wpłacić BTC. Co ciekawe, w regulaminie jest że nie wolno tego używać do spekulacji, a funkcjonalność jest taka że nic innego się nie da robić xD
  • Odpowiedz