Wpis z mikrobloga

W sumie to jestem ciekaw jak będzie wyglądało społeczeństwo za 20-30-50 lat. Pokolenia, dla których internet jest podstawą życia już od najmłodszego. Jak będą wyglądały relacje między seniorami. Każdy, korzystający w sposób naturalny ze wszelkich social mediów. Podejrzewam wiele zmian i nowych, wcześniej nieznanych problemów.
Dziadki tryhardujące w lola, brak uczucia samotności na starość, ułatwienie nawiązywania kontaktów
  • 44
@Mirkosoft:

Chęci do grania w gry raptownie maleją po 30 roku życia.

No nie do końca. Chęci oczywiście maleją, ale jest to spowodowane wieloma czynnikami np. natłokiem innych zajęć - właśnie dlatego gry mogą być wkrótce bardzo popularne wśród osób starszych gdyż mają oni czasu aż nadto, tylko obecni seniorzy nie zwykli grać w gry i jest już trochę za późno aby zainteresowali się taką rozrywką.

Oczywiście nie neguje faktu że
@Kieres czy brak uczucia samotności to nie wiem. Odnoszę wrażenie, że to właśnie jeden z wielu problemów dzisiejszego świata. Niby możliwość szybkiego kontaktu z kimś z daleka, ale za to zaniedbywanie bliskich relacji. Łatwiej jest napisać do kogoś 100 km od nas niż zdobyć się na krótką niezobowiązującą rozmowę z kimś nieznajomym. Patrząc na świat to jeden z wielu powodów depresji.
@arti040: Z doświadczenia wiem, że zagadywanie do losowych osób to jak gra w totka. Prawdopodobieństwo, że trafisz na kogoś z kim chciałbyś utrzymywać kontakt jest bliskie zeru. Większość ludzi, z którymi widuje się na żywo, poznałem kiedyś w necie, albo na imprezach przez znajomych z neta, na imprezach tematycznych i tak dalej.
@ZasilaczKomputerowy: Domyślam się. W końcu jesteśmy na Wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°) A na poważnie - dla niektórych zagadywanie na ulicy działa dokładnie tak samo - ot, mają jakiś dar oceniania ludzi na pierwszy rzut oka czy coś i często trafiają im się stałe znajomości.
@Kieres: Ja gram w gry XD od małolata, konsola, pcet, konsola. Jak coś mi się wczyta to potrafię kilka lat tylko tryhardować w daną grę (WoW, LoL, H1Z1 ps4), propagandy TV nie oglądam wcale więc wole spędzić czas na ogrywaniu jakichś tytułów.