Wpis z mikrobloga

@szuchal: Obalił mit "sycącego" tłuszczu po prostu. Pomijam, że #!$%@?łbym mu lepę za używanie słowa kalorie w momencie kiedy myśli o kilokaloriach. Nikt nie #!$%@? mięsa i oleju na kalorie. Podobnie jakbym #!$%@?ł lepę drugiemu typowi debili, gdzie w momencie omawiania nie stosuje się wartości liczbowych, a używa słowa kilokalorie, co może nie jest błędem, ale jest debilizmem.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szuchal: mięsem najemy się chyba najbardziej, długo trzyma uczucie sytości dzięki dużej ilości białek i pewnej ilości tluszczu.

Warzywa najgorsze, lekkostrawne mają dużo wody i szybko jestem po nich glodny, zwłaszcza że zawierają głównie węgle które powodują nagły skok cukru we krwi a potem wilczy głód.
@dildo-vaggins: Trochę z tym cukrem za daleko się zagalopowałeś. Niby ten cukier taki zły, taki skok, #!$%@? od warzyw, nie wiem musiałbyś kilogramów pieczonych Ziemaków na pusty żołądek #!$%@?ć, żeby zaistniała sytuacja nagłego skoku cukru. Nawet dzbany ładujące colę z cukrem nie mają takich problemów, jak ludzie, którzy coś tam się oczytają i im 2 marchewki, podbijają poziom cukru. Weź powiedz jeszcze, że po zjedzeniu gruszki czy jabłka dopada Cię wilczy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Skogyr: no a 400kcal z warzyw to mało cukru? 1kg marchwi to 400kcal a to 50g cukru - tyle ile ma pół litra coli. Głównie chodziło mi o to że warzywa są lekkostrawne i uczucie sytości trwa krócej niż po mięsie.
@dildo-vaggins: Warzywa są lekkostrawne. Kto #!$%@? zjada 1kg marchwi. Zjedz 1 kg marchwi to dam Ci order uśmiechu, a przy okazji dostarczysz tyle błonnika, że trawić to się bedzie z 5h i poziom cukru przez to nie zmieni się znacząco.

Ja będąc na reducji mając mega ssanie zjadam 2-3 marchewki i już wiem, że bęben będzie się z trawieniem tego męczył znacznie dłużej.

Jako ciekawostkę dodam, że mam niższy cukier po
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Skogyr: tu chodzi o to co OP wstawił czyli porównanie 400kcal z mięsa do 400kcal z warzyw, możesz zjeść surówkę z buraka ale i tak wagowo żeby dostarczyć z warzyw te 400kcal musisz zjeść około 1kg warzyw. O to chodzi. Nie rzucaj się już.
@Duzy_Dziki_Zwierz: Ale mk nakręca apetyt, apetyt mówi Ci, żebyś #!$%@?ł mimo, że jestes już najedzony :D
#!$%@? to co Ty jesz, mało objętościowo czy jak, przecież szybkośc trawienia jest ograniczona, objętość flaków tak samo. Są różnice osobnicze, ale nie na tyle wielkie, żeby jeden po zjedzeniu 4Mcal czuł się pełny a drugi dopiero po zjedzeniu 8.
Ja dajmy na to #!$%@?ę 4 swoje posiłki i czuję, że trochę się tego nazbierało,