Wpis z mikrobloga

ja naprawdę widzę tam biały i złoty. Marzę o zobaczeniu czarnego i niebieskiego, ale ich tam nie ma xD


@ortofosforan: Istnieje szansa, że nic nie poradzisz. Mózg procesuje każdą informację w kontekście, w tym informacje wzrokowe – barwy są oceniane subiektywnie i podczas tego procesu Twój mózg przyjmuje różne "założenia początkowe", w tym m.in. interpretuje (bez Twojego świadomego udziału) oświetlenie fotografowanej sceny i wiele innych wskazówek. Zdjęcie tej sukienki jest o tyle fartowne, że przypadkowo udało się trafić w takie "miejsce", w którym mózgi różnych ludzi drastycznie odmiennie interpretują informacje o oświetleniu sukienki. Niektórzy są w stanie widzieć "obie wersje" sukienki na zawołanie, inni mogą widzieć jedną wersję, by później widzieć tylko drugą (osobiście podejrzewam, choć nie mam dowodów i nie planuję tego zgłębiać, że nawet pora roku może na to mieć wpływ, gdy mózg operuje w innych warunkach "domyślnego" oświetlenia i się inaczej "kalibruje" przez to), a niektórzy będą widzieć tylko jedną wersję. Trochę jak z tym:
  • Odpowiedz
@penisosobyniewidomej: najlepsze są zjeby, co zamiast analizować to, co widać na zdjęciu, piszą o tym, jak jest naprawdę. A naprawdę, to ona może być nawet perkalikowa w ciapki, co to ma do rzeczy, chodzi o kolory widoczne na zdjęciu, a te to białoniebieski i szarożółty, a nie żaden niebieski i czarny.

@texas-holdem: tam kolego, obiektywnie, nie ma czarnego. Po prostu. Można się DOMYŚLAĆ, że w normalnym świetle by
  • Odpowiedz
@gatherei: Ja nie baituje bo nie mam baitów w zanadrzu ) :
Mogę natomiast przybić z Tobą kubek z herbatką (o ile coś właśnie pijesz ) ( ͡° ͜ʖ ͡° )c[_] bo sam złapałem mind fuck'a jak to zobaczyłem pierwszy raz.
  • Odpowiedz
jak widzę to zdjęcie z przedostatniego linku to nadal myślę, że to biało-złota sukienka, tylko słabo oświetlona xD


@ortofosforan: Poważnie??? Chcesz powiedzieć, że jak patrzysz na link ostatni i przedostatni, to nie widzisz na obu niemal identycznych kolorystycznie sukienek? Do tej pory żyłem w przeświadczeniu, że to przesunięcie kolorystyczne dokonane pod linkiem przedostatnim definitywnie usuwa złudzenie biało-złotości...
  • Odpowiedz
@peetee: to wiesz co zrób. zwiększ rozpiętość tonalną kolorów za pomocą zmrużenia oczu, zrób tak żeby lekko przyciemnić sukienke, aż zobaczysz lekko niebieski, utrzymaj tak przez chwilę a potem powoli otwieraj oczy, oczy i mózg jakby zapamiętują, że ta sukienka jest niebiesko czarna, możesz nawet przestać na nią patrzeć i spojrzeć po jakims czasie i dalej będzie niebieska.

  • Odpowiedz