Wpis z mikrobloga

@MatiHanys miałem przed chwilą dokładnie to samo i mam tak raczej co każde 3 lata, kiedy ktoś to gdzieś wrzuca. Próbuje wrócić na złoty, ale to na nic. Przynajmniej widzieliśmy oba ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Swoją drogą, to ciekawe, że mało kto widzi to jednoznacznie takim jakie jest na zdjęciu, czyli kompozycje złoto-niebieską. Na obecność koloru złotego jednoznacznie wskazuje to co widzimy na wysokości dekoltu, a więc domyślnie cała reszta przeplotu powinna być tej samej barwy (i tak jest w istocie). Jego zaciemnienie jest tylko konsekwencją mniejszej ilości odbitego światła. To zdjęcie sukienki, zwłaszcza niektóre opinie odnośnie tego, że widzenie na niej barw złotej i białej jest
  • Odpowiedz
@penisosobyniewidomej: Stare i też się kiedyś zarzekałem, że biało-złota ( ͡° ͜ʖ ͡°) a potem jakoś podczas patrzenia dosłownie w mózgu przestawiło i od tego momentu już nigdy nie widziałem jej jako biało-złotą tylko jako niebiesko-czarną. Ten moment przejścia był dla mnie niezłym WTF, nigdy tak nie miałem w przypadku barw. Efekt trochę podobny do tego jak są te postacie co kręcą się w jedną lub
  • Odpowiedz
@penisosobyniewidomej: przecież za tą sukienką wisi biało-czarne ciapkowane ubranie do referencji. W lewym dolnym rogu. Prawy górny róg znowu to biały refleks.

Chyba trzeba mieć bardzo wybiórcze wypatrywanie, aby nie zauważyć co się dzieje w "świecie przedstawionym" na zdjęciu.

Może to wybiórcze wypatrywanie działa tak, że moce wydawać ci się, że widzisz cień/noc i sukienka wydaje się biało-złota - ale całość świata sugeruje, że to jest dobrze doświetlone pomieszczenie.
  • Odpowiedz
Kurna. Najpierw widziałem złoto białą sukienkę i zupełnie nie rozumiałem co #!$%@?ą ci od sukienki czarno niebieskiej. Przeczytałem komentarz jednego z Mirków żeby zmrużyć oczy i tak zrobiłem. Po zmrużeniu oczu rzeczywiście zobaczyłem czarno niebieską sukienkę. I jak przestałem mrużyć oczy to ta niebiesko czarna sukienka pozostała! Nie ma żadnej biało złotej!
O #!$%@?, co się dzieje!!! ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@penisosobyniewidomej: nie zapomnijcie, że monitor monitorowi nie równy
na jednym widziałem niebieskie, na drugim białe

na tym ekranie co teraz patrze jak spojrzę na to to: przez sekundę jest biało złote i przechodzi płynnie w niebiesko złote (°°
  • Odpowiedz