Wpis z mikrobloga

@Sahkez: ta histeria ze słomkami jest po prostu rozbrajająca. Jakaś dziewczynka w pracy domowej w hajskulu amerykańskim w oparciu o dane instytutu danych z dupy i jednej rozmowy telefonicznej z producentem słomek wywnioskowała ze zbliża się katastrofa ekologiczna, podchwyciły to lokalne media a później z braku tematów media ogólnokrajowe i nagle jakieś celebrytki na instagramie wyrażają oburzenie i tysiąc kilometrów od morza muszę pic przez rurkę z papieru która nie dotrwa
@Sahkez: wina UE, do końca 2025r ma w ogóle nie być plastikowych słomek w fast foodach.
Każdy fast food próbuje na swój sposób prsezeyczaić do tego klientów, w macu zaczeli dawać papierowe, w kfc usunęli słomki z miejsca przy dolewce i napisali "jeśli naprawdę potrzebujesz słomki daj znać to ci damy" a w bk mają póki co całkowicie wywalone ¯\_(ツ)_/¯
@Hasz5g: Nie, pisze tak żeby po prostu ponarzekać, oczywiście że próbowałem i po 20 min można sobie z tej słomki co najwyżej... w sumie nic nie można, można ją wypieprzyć do zmieszanych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zjadlbym_kebaba: We wszelkiej maści fastfoodach jem głównie wtedy kiedy jestem w dłuższej trasie lub po prostu czas nagli i trzeba zjeść w biegu, czego nie planuje. Próbowałeś kiedyś pić bez wieczka w poruszającym się samochodzie? Wiadomo, firmowego nie szkoda ale już własnej tapicerki trochę żal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DulGukat: nie twierdze, ze nie sa to trafne spostrzezenia, ale ignorujesz dwa fakty
A) dobra kminie, ze mieszkasz X km od morza, ale slyszales o rzekach, nie?
B) kazde ograniczenie produkcji plastiku jest krokiem w dobra strone

Moze nie jadam za czesto w FF, ale mi nigdy zadna slomka sie nie rozpadla przed skonczeniem szejka czy napoju. A nawet jesli - wez sobie wtedy dwie. Albo kup metalowa i nos w