Wpis z mikrobloga

Hej, jak wygląda kwestia stosunku zarobków do umiejętności porównując polski rynek pracy w C# do Javy na stanowiskach powyżej juniora? U mnie w okolicy(Rybnik, Żory) wygląda to tak, że pracy w Javie jest więcej, myślę czy by nie zmienić obozów, mimo że w .NET fajniej mi się pisze (mam 7 miesięcy doświadczenia).
#programista15k #programowanie #informatyka #it
  • 5
@Pallad: w javie widze calkiem niezle stawki, ale na swoje w C# wcale nie narzekam. A jak myslisz o kasie to spore tez sa w np Python, gdzies soe 25 przewinelo ;-) inna sprawa ze kasa jest gdzie indziej niz w samej znajomoaci technologii
@Protojanusz @nilphilus
A co do rozmów, opłaca się w ogóle na tym poziomie bawić w stronki z zadaniami pokroju leetcode, czy lepiej narazie skupić się na frameworkach, sposobie ich działania, wzorcach itp? Bo jak pytałem kolegów którzy więcej rozmów mieli na juniora to większość mówiła że nic na tablicy nie mieli.
Teraz robię sobie api w asp.net core + angular 9 (moja aktualna firma jest z pokroju tych, które lubią aby każdy
@Pallad: fullstack jest fajny i na rynku czesto pozadany. Tylko jak to kolega mówi to prawdziwy full jest jak jednorozec ;-) zawsze w czymś jestes lepszy. Ja imho bardziej ogarniam back, ale angularem nie gardzę. Jezeli firma malo placi, to daje expa, odkujesz sie potem. Ma rozmowy zależy od firmy, ale chyba bardziej framework i ogólne pojecie co robisz. Wzorce tez na propsie. Co do apki to spoko, modularny monolit jest
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pallad: moim zdaniem na tym etapie to coś pomiędzy. Trzeba mieć podstawowe pojęcie o algorytmach, ale to raczej na zasadzie czemu 3 zagnieżdżone pętle nie są dobrym pomysłem, a nie jakiegoś wymiatania w konkursach. Z drugiej strony ten framework to taki wspólny język miedzy Tobą a potencjalnym przyszłym zespołem i pozwoli być produktywnym w miarę szybko po rozpoczęciu pracy - dlatego o to pytają (tak sądzę, bo sam rekrutacji nie prowadzę).