Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wiem, że przepadacie za prequelami, ale zanim opiszę moją sytuację, chciałbym poznać wasze zdanie.
Wyobraźcie sobie, że macie w spadku po dziadku działkę. Wzięliście kredyt na budowę, zastawiając działkę. Zaczynacie budować dom. Jednocześnie w życiu coś się pokomplikowało, kasy z kredytu na dokończenie budowy nie starcza, a wam nie starcza spłacać kredyt. Wyskakujecie za granicę do roboty, w międzyczasie dług szybko rośnie, komornik, egzekucja, licytacja. Wy macie jeszcze dług do spłacenia, a waszą nieruchomość kupił ktoś z tej samej miejscowości.
Godzicie się ze stratą? Oddajecie bez walki? Czy jednak walczycie z typem który dorobił się na waszej krzywdzie?

#nieruchomosci #prawo #spadek #dlug #komornik #emigracja #uk #budowa #budowadomu

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 27
OP: @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: @Prokurator1990: @GordonL: @zgreddo: @StanislawAniol: @eaxene: @staryhaliny:

Na razie o sobie nie piszę.

No ale zrobił się wam dług i zlicytowano wam działkę i budynek.
Prawda jest taka, że podobne rzeczy na olx czy dom gratce kosztują 400k, a komornik puścił to za bezcen.
I zostawiacie sprawę? Jakiś typ mieszka w moim, a to ja mam długi? Tak, chodzi o wykurzenie typa.

Ten
No ale zrobił się wam dług i zlicytowano wam działkę i budynek.

Prawda jest taka, że podobne rzeczy na olx czy dom gratce kosztują 400k, a komornik puścił to za bezcen.

I zostawiacie sprawę? Jakiś typ mieszka w moim, a to ja mam długi? Tak, chodzi o wykurzenie typa.


@AnonimoweMirkoWyznania:

Po pierwsze, komornik sprzedaje według wyceny biegłego.
Po drugie, skoro sprzedaż domu pomniejsza dług.
Po trzecie, podobno dom był nieukończony.
Po
Prawda jest taka, że podobne rzeczy na olx czy dom gratce kosztują 400k, a komornik puścił to za bezcen.


@AnonimoweMirkoWyznania: Ale co komornik sam miał kupić? Chętny dał tyle ile chciał i poszło. Cena wywoławcza nieruchomości stanowi 3/4 wartości rynkowej nieruchomości.

Jakiś typ mieszka w moim, a to ja mam długi?


@AnonimoweMirkoWyznania: Ale ten typ ci narobił te długi czy ty sam. Co jest kto inny winny tego, że rozwaliłeś
@AnonimoweMirkoWyznania: Tak, tak, ci co mają długi, są zawsze najbardziej pokrzywdzeni. Wcale nie ci, którym wiszą kasę. A tfu, pluję na takich. Z jednym się do tej pory szarpię i końca sprawy nie widać. Żeby oddać mi pieniądze to nie ma, ale na nowy telefon za dwa kafle to się znalazły fundusze.
Co to w ogóle za rozumowanie, że ktoś się dorobił na czyjejś krzywdzie. Jakiej krzywdzie? Trzeba było wziąć się
@AnonimoweMirkoWyznania:

No ale zrobił się wam dług


Sam się zrobił xDDDD

Życie. Ciesz się, że mieli co licytować i chociaż część długów została z tego spłacona. Resztę spłać sam i zacznij życie od zera. Miejże honor ogarnąć burdel, któremu sam jesteś winien.

Jak miałeś zastrzeżenia do wyceny dla komornika, to trzeba było reagować:
https://www.arslege.pl/termin-do-zaskarzenia-opisu-i-oszacowania-zajetej-nieruchomosci/k14/a10287/
@AnonimoweMirkoWyznania jak się wie, że się na dług którego się nie jest w stanie spłacić, to się sprzedaje działkę z budową zanim ją komornik zlicytuje, bo wtedy można wziąć więcej kasy, a nie się potem płacze że poszło za bezcen.
Moja znajoma jest agentem nieruchomości, znalazła dobre mieszkanie do zlicytowania, odnalazła je i zapukała do właścicieli proponując kwotę sporo wyższą od ceny wywoławczej u komornika, a właściciele żeby spadała. Masz za swoje,
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale to sam #!$%@?łeś sprawę. Pożyczyłeś pieniądze pod zastaw gruntu, którego nie spłaciłeś po czym #!$%@? za granice wiedząc ze nie spłacasz i po x czasu jestes zdziwiony ze zostało zlicytowane i ktoś kupił. O czyjej krzywdzie ty mówisz ? Komornik cię skrzywdził ? Czy nabywca działki xd. Jedyna osoba która cię skrzywdziła to jestes ty sam i jakos mi cię nie żal ¯_(ツ)_/¯