Wpis z mikrobloga

Mireczki drogie, rzućcie jakąś radą. Po narodzinach bombelka przyszedł czas na zmianę samochodu na większy, tak żeby rodzinka 2+1 w miarę wygodnie przemieszczała się na krótszych i dłuższych odcinkach. Osobiście bardzo podobają mi się vany, czy jak to tam zwał, typu C4 Picasso, S-max, Espace, ale słyszałem, że koszty utrzymania takiego samochodu są wyższe niż zwykłego kombi. Dlatego szukam właśnie jakiegoś fajnego kombiaka. Mam dylemat między Citroenem C5, Mondeo MK4 lub Insignią, ale nie zamykam się tylko na te modele. Silnik koniecznie w benzynie, tolerujący gaz. Ktoś może przerabiał temat już i ma jakieś rozeznanie gdzie najwięcej miejsca, rozsądna cenowo eksploatacja etc. Budżet ok. 25k. Biorę po 200zł i słucham Państwa.
#motoryzacja #samochody
  • 23
@Przezroczysty: Ja osobiście mam Ford Mondeo MK4 benzyna 145 KM i jest troche za słaby, polecam 180 KM. Przez 11 lat użytkowania zepsuł się (pękł) jakiś wężyk czy pasek który doprowadza paliwo do silnika. Trochę doprowadzał trochę nie. Jechaliśmy tak 300 km z Warszawy do Krakowa i dopiero na 2 dzień zobaczyliśmy co się dzieje (można zobaczyć po tym, że z klimy śmierdzi benzyną.

No, to tyle z moich doświadczeń

@PanKracy582: Nie znam się tak naprawdę, gdzieś tam koło garażu się zasłyszało, żeby vana nie brać bo i części droższe i dostęp do silnika gorszy, a co za tym idzie mechanik też więcej liczy ¯\_(ツ)_/¯ C-Max wydaje mi się całkiem ok, szczególnie w wersji grand z przesuwnymi drzwiami z tylu. Nie wiem jak z miejscem w środku.
@Przezroczysty: komfort jazdy jest bardzo dobry, chyba że wchodzisz ma wysokie obroty, na trasach (nie jeżdżę na nie zbyt często ) trochę brakuje 6 biegu (mam manual)
Miejsca w środku jest dużo. Z tyłu 2 dzieci jest wygodnie (mam 2+2). Bagażnik pomieści 2 złożone wózki (w liftbacku, pewnie w Kombi będzie jeszcze więcej miejsca).
@PanKracy582: Zaglądałem już do Mondeo - porządek aż do przesady, wręcz jak dla mnie nudno, ale pod względem używalności lepiej niż dobrze. Sprawdziłem też C5, szwagier użytkuje od kilku miesięcy i bardzo chwali. Osobiście Citroen podobał mi się o wiele bardziej. Masz może jakieś doświadczenia z tym modelem? Zawieszenie hydrauliczne to dobra opcja, czy lepiej unikać?
Zawieszenie, silniki, układ napędowy, hamulcowy jest ten sam. Budą się tak naprawdę różnią. Dla rodziny taki S-max jest bardziej praktyczni niż Mondek. Nie musisz się zginac w pół zapinając dzieciaka w fotelik i nie walisz głową w dach. Wózek do s-maxa wstawisz bez składania.