Wpis z mikrobloga

Nie majac zadych podstaw w wieku 32 lat ?


@Staryale:

Musiałbyś nadrobić:

- podstawy sieci
- jak działa internet
- jak działa przeglądarka
- jak poruszać się po systemie Linux/Windows

https://4programmers.net/uploads/attachment/5e/5e25fcdc4e8e7.jpg czyli tu

Nie słuchaj wykopowych piwniczanów. W poprzedniej pracy przyjęli 55 letniego faceta na juniora, wcześniej był nauczycielem geografii
@Staryale:
trudno nie jest, ale nie za 15k i kosztuje to dużo czasu
jeśli w tej chwili wyciągasz 3-4k za 8 godzin pracy dziennie to bym się zastanowił czy nie lepiej nie zwiększyć sobie ilości godzin w tym co teraz robisz, albo czy nie wziąć dodatkowej połówki etatu
wyjdzie ci lepsza kasa bez inwestycji w naukę programowania która trwa długo i na początku jest słabo płatna
@Arktosik: Są takie firmy gdzie sam wiek nie stanowi problemu. Prędzej wiedza, którą trzeba się wykazać. Startowałem do takich, gdzie nikogo to nie interesowało a miałem 38 lvl. Nie wiem jak się współpracuje z młodym dynamicznym zespołem czyli gośćmi w wieku o przynajmniej dekadę młodszych (25 - 30lvl) bo pracowałem sam nad kodem. Ale najbardziej bym się obawiał gości po studiach informatycznych, bo podobno jedyne co budują to rozdmuchane ego.
To zależy też od Twoich predyspozycji.
- czym się zajmowałeś?
- czy jesteś masz umysł ścisły czy raczej humanistyczny?
IMO łatwiej wejść komuś do IT, kto ma 32 lata i jakieś zbliżone chociaż doświadczenie/wykształcenie - np. elektronika, budownictwo (projektowanie - CAD), architektura, finanse. Niż komuś kto ma 28 lat i jest po filozofii lub polonistyce. Dużo też zależy od terminacji. 32 lata to jeszcze nie tak dużo, piękny wiek :).
@Staryale: u mnie na korpo jest program stażowy. 2 lata lojalki, ale mają nauczyć wszystkiego i później zatrudnić na poziomie mid. Zatem: da się. Nie jesteś jeszcze taki stary. Z drugiej strony mowa o corpo, gdzie utrzymuje się kod napisany w Cobol.