Wpis z mikrobloga

@Jomahajomaso: Zdarza się, jak coś trzeba kupić pilnie za gotówkę w sklepie typu Castorama itp. Kwoty raczej małe, a zwrot w tydzień lub jak bardzo zależy, to przełożony odda w ten sam dzień. Ale to duże korpo budowlane było.

U Ciebie Januszerka ostro.
@Jomahajomaso: Normalne, w wielkich korpo, gdzie proces zatwierdzania czegokolwiek trwa tygodniami, ale firma jest na tyle duża i solidna, ze jakoś nie strach zapłacić za hotel, samolot czy żarcie ze swoich: wiadomo, że za pare dni wpadnie przelew. W Januszexie bym się bał.
@Jomahajomaso: uciekaj z tamtad jak najszybciej, tutaj się nie ma co nawet zastanawiac, bo z własnego doświadczenia wiem że jeżeli tam się dzieje to napewno lepiej nie będzie a utopisz tylko własne pieniądze bo w końcu przestanie ci płacić. Odzyskaj swoją kasę weź wypłatę i szukaj innej roboty
@Jomahajomaso: Widocznie ma ważniejsze rzeczy niż 4k PLN. Jeśli brak takiej kwoty robi zamieszanie w Twoim budżecie domowym to na przyszłość nie pożyczaj, proste.
Jako korpośmieć parę razy wolałem wydać kilkadziesiąt/set złotych bez upominania się o zwrot w imię przyszłych korzyści i opłacało mi się to po stokroć, o 4K to bym się upominał.
@Jomahajomaso: Może być też tak, że firma jest na skraju niewypłacalności i ma problemy z płynnością, co może oznaczać że z dnia na dzień nagle się dowiesz, że firma upada i jesteś i bez pracy i z długiem u firmy, która nie ma pieniędzy.