Wpis z mikrobloga

„Trwoga, ludzie, wielka trwoga
Trzeba nam wyznaczyć wroga
Bo inaczej, Panie, Pany
Same się powyrzynamy”


Jan Wołek

W kontekście #afera z @robertt1969 nasuwa mi się taki komentarz. Wykopki lubią ustawić sobie wspólny cel, a potem go naparzać ile wlezie. Ktoś jest powszechnie lubiany, a potem staje się tym wyznaczonym wrogiem.
- Robert z Pauliną – kiedyś wspierani, teraz wiadomo
- Filip Chajzer – kiedyś Ama z płomieniem, rekordowe 6500 plusów za komentarz o kiju w dupie
- Solgaz – kiedyś fajna wręcz wykopowa marka, potem be

Z innych przykładów zbiorowego rzucania kamieniami:
- ta co pobłądziła i chwali się najstarszym zawodem świata
- kiedyś @a__s tylko dlatego, że ktoś upublicznił jej prywatne zdjęcia, gdzie podobnych treści w necie jest pierdylion terabajtów, ale nie. Tu była konkretna postać, konkretny nick, konkretne imię i nazwisko więc dlatego należało ją zmieszać z błotem.

Jeszcze by znalazł parę takich przykładów.

Nie jestem białorycerzem. #!$%@? mnie po prostu ten festiwal pogardy drugim człowiekiem. Nikt z nas jest nieomylny. Robert pewnie dziś by nie kupił ksylitolu, Ania pewnie nie zrobiła sobie zdjęć, Jakub Biel pewnie by sobie nie zrobił zdjęcia z Kuźniarem i tak dalej i tak dalej.
Świeć Panie tylko nad @Trollsky bo na razie jest lubiany, ale też gdy zbierał hajs dla znajomych na najdroższy lek na świecie, to dostał jakieś nieprzychylne komentarze. Znając wykop wszystko jest możliwe, że i on stanie się wrogiem.

Nie znam Roberta, ale ja mu wierzę. Gdyby chłop chciał robić wałki, to by spokojnie mógł to zrobić. W dobrej wierze publikował faktury na ksylitol, czy tabletki hormonalne (było to wyjaśnione, że takie leki poza tym że hamują owulację, to leczą). Nie rozpierdzielił tego na dziwki i koks, tylko zakupił kontrowersyjne rzeczy, w nie do końca najniższych rynkowych cenach.
Mało kto jednak pomyślał, że jak dziecko jest chore, to rodzic zrobi wszystko, dosłownie wszystko byle tylko mu pomóc. Najchętniej sam przejąłby tę chorobę. Tonący brzytwy się chwyta i jeżeli jest 0,1 % szansy że może pomóc, to w to wchodzi.
Zgodzę się, że wiele pozycji może wzbudzać kontrowersje, ale myślę że sam Robert z perspektywy czasu też to wie. Nie myli się ten kto nic nie robi.

@nowy_ja bardzo mi przypomina Matka Kurka, który dopieprza się do Owsiaka. To jest podobna narracja. Przeglądanie faktur i szukanie do czego to się #!$%@?ć. Skala tylko nieco mniejsza.

Ponieważ na mirko nie ma minusów, to poniżej komentarz gdzie możecie mnie minusować.

#pomagajzwykopem #pomagamypaulinie
marcelpijak - „Trwoga, ludzie, wielka trwoga 
Trzeba nam wyznaczyć wroga 
Bo inacze...
  • 57
@marcel_pijak: A co do samego Roberta, on chciał przede wszystkim pobawić się w walkę ze "spiskiem" - wmówił sobie, że córka ma boreliozę, że wszyscy lekarze i naukowcy są w zmowie, by ukryć jak to borelioza powoduje stwardnienie rozsiane, on, Robert, rycerz na białym koniu zbawi cały świat, udowodni, że to można wyleczyć. Katował ją wyniszczającym pseudoleczeniem, agresją reagował nie tylko na próby wyjaśnienia, że został oszukany, ale nawet na sugestie
Tonący brzytwy się chwyta i jeżeli jest 0,1 % szansy że może pomóc, to w to wchodzi.


@marcel_pijak: Mieszasz wszystkie wątki ze sobą, żeby tylko obronić tezę, którą sobie wcześniej założyłeś.

Ten wywód miałby sens, gdyby chodziło tylko o rzeczy kalibru zdjęć cycków w polu - wtedy rzeczywiście ilu ludzi, tyle opinii. Ale w kwestii, gdzie w grę wchodzi zaangażowanie, pieniądze, uwaga czy inne rzeczy, które skutkują rzeczywistym zyskiem, pojawia się
Wrzucili Cię na główną tylko przez tą część o ZBORZU.
To prawda, łaska wykopka na pstrym koniu jeździ i większość tutaj podąża za czyimś zdaniem i jest "odważna" w wydawaniu wyroków (a nawet większość do tego jest pierwsza i to ci najbardziej wyrozumiali, otwarci, przedsiębiorczy, twardzi i w ogóle freethinker.jpg) osądzaniu innych, szkalowaniu i w ogóle pierwsza do #!$%@? komuś. Wiadomo, moralność wykopka jest jedyną właściwą. Co do zborza, to "#!$%@? będzie
- Robert z Pauliną – kiedyś wspierani, teraz wiadomo

- Filip Chajzer – kiedyś Ama z płomieniem, rekordowe 6500 plusów za komentarz o kiju w dupie

- Solgaz – kiedyś fajna wręcz wykopowa marka, potem be


@marcel_pijak: Płyty gazowe bez płomienia okazały się wyjątkowo #!$%@? produktem, a Kuba Biel na wykopie kupował plusy za kubki. Chajzer okazał się debilem, a to, że był kiedyś lubiany nie ma nic do rzeczy. Lance
Zdjęcia elfika były skutkiem afery, a nie jej przyczyną. Generalnie wszystko bardzo spłyciłeś, rozmydlając te afery do poziomu neutralnego.

Dlatego bujaj się na onet, bo tam znajdziesz ludzi o podobnym poziomie.
Jesteś na tym samym poziomie co ci, co krzyczą w mediach, że to Polacy mordowali żydów w polskich obozach zagłady.
@bodziodestruktor: Czy Ty uważnie czytałeś mój wpis? Pisałem tam, że Robert popełnił błędy, pisałem że on na pewno sam to wie, ale również pisałem że każdy je popełnia. Nie było w jego zachowaniu żadnej premedytacji i oszustwa, tylko co najwyżej błędne decyzje, które Ty również podejmujesz.

@vrsf: Nie zabiegałem o główną. Nie jesteś adminem/modem więc nie wiesz jaki jest mechanizm i procedury wrzucania wpisu z mirko na główną. Ktoś pierwszy
@marcel_pijak akurat to jest piękne na wykopie co opisałeś. Zawsze ocena idzie w kierunku trzeźwej - tzn nie ma znaczenia przeszłość, stosunek emocjonalny czy ''nie wypada''. Jeżeli ktoś coś #!$%@?ł, to powinno się o tym mówić wprost! I nie powinno się od tego odwodzić. A twój post ma naiwno smutny wymiar - nie można kogoś krytykować bo to przecież takie niemiłe...
@Hawthorne: Trzeźwa ocena - pojęcie względne. Na wykopie działa siła tłumu. Gdybym chciał, mógłbym zniszczyć komuś życiorys, preparując pewne fakty, że np Iks Iksiński jest pedofilem. Temat gorący, chwytliwy, sensacyjny. Wrzucam znalezisko, dodaje zdjęcie - mnożą się wykopy i ktoś ma po życiorysie. Nie do obrony. A jak już, to proces który trwa latami a i tak psychicznie będziesz na dnie i część osób i tak nie zmieni o Tobie zdania.