Wpis z mikrobloga

Witajcie Mireczki :)
Mój kolega Mariusz z projektu "Wyprawy w góry" zorganizował akcję Ubierz Nepalską Wioskę, w ramach której zebrał ponad 130 kartonów odzieży, obuwia, a także nieco przyborów szkolnych dla nepalskich dzieci i ich rodzin.
Aktualnie trwa zbiórka środków na transport tych darów do Nepalu => zrzutka na transport darów
Zachęcam Was gorąco do wpłaty albo chociaż kliknięcia plusika w tym poście :)
W tym linku możecie przeczytać sobie szczegóły nt. całej akcji:
https://zrzutka.pl/nepal2020

#antekpodrozuje #zbiorka #nepal #podroze #azja #swiat #dary #zainteresowania #pomoc #himalaje #katmandu #ciekawostki
antekwpodrozy - Witajcie Mireczki :)
Mój kolega Mariusz z projektu "Wyprawy w góry" ...

źródło: comment_1581407011EDqg1aVHRtDVKzIHQrI8iL.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
Mój kolega Mariusz z projektu "Wyprawy w góry" zorganizował akcję Ubierz Nepalską Wioskę, w ramach której zebrał ponad 130 kartonów odzieży, obuwia, a także nieco przyborów szkolnych dla nepalskich dzieci i ich rodzin.


@antekwpodrozy: i spowoduje bankructwo jedynego sklepiku z odzieżą w okolicy. Chwała mu...
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Chwała mu za to, że podjął się takiej inicjatywy.
O bankructwo się nie martw, wysoko w górach nie ma sklepów z ciuchami, a dzieciaki często ganiają w klapkach bez skarpetek po śniegu, więc inicjatywa jest mega dobra :)
  • Odpowiedz
@kot__morderca: Chodzi o zwrócenie uwagi na problem. Pracujące dzieci dźwigające ciężary w zamian za posiłek, dorośli, którzy nie mają innej możliwości zapewnienia przyszłości swoim rodzinom. Nie chodzi o samo ubranie ludzi, ale też o to że dzięki wtórnemu użyciu ubrań nie generujemy kolejnych odpadów plastiku.
  • Odpowiedz
@antekwpodrozy: ty, ale mocno zweryfikowaliście te ubrania? Z historii Caritasu wiem, że ludzie na zbiórkę nie raz dają gówno i spora część rzeczy się nie nadaje na to, by komuś je podarować.

Taki trochę offtopic, ale też wskazówka, jeśli wam umknęła. A jeśli nie umknęła, to super :)
  • Odpowiedz
@simperium: Ubrania zostały przebrane, a odrzucono mniej niż 1%.
Organizator był zaskoczony jakością tych ubrań, a niektóre były nowe z metkami.
Paczki przychodziły kurierem, ubrania były posegregowane, wyprane i ładnie ułożone. Darczyńcy na prawdę się postarali, a to znaczy, że przejęli się tą akcją i faktycznie chcieli pomóc a nie tylko pozbyć się staroci.
Widać dzięki temu że przejęli się losem Nepalczyków i akcja miała większy wydźwięk niż gdyby zbierane były
  • Odpowiedz
@antekwpodrozy: Ja jak byłem w Nepalu to byłem w szoku, że wszyscy mają markowe ciuchy The North Face. Szczególnie puchowe cienkie kurtki. Dopiero potem się dowiedziałem że to podróbki, a mi przypomniały się lata 90' w Polsce gdzie wszyscy mieli Adidasy z 4 paskami.
  • Odpowiedz