Wpis z mikrobloga

Uprzywilejowana pozycja kobiet na rynku matrymonialnym jest tak oczywista, że naprawdę dziwi mnie oburzanie się co niektórych na takie stwierdzenie. Sam fakt, że to mężczyzna musi się starać i inicjować świadczy o tym. Inne przykłady? Portale randkowe. Opis kobiety to bardzo często lista wymagań, jakie księżniczka stawia. "Minimum 180cm, samochód, zaskocz mnie, zabaw mnie, oczaruj mnie bla bla". A jak facet napisze JAKIEKOLWIEK wymagania, często oczywiste, typu "dobrze by było abyś nie była gruba ani za wysoka, bo sam mam 175" to od razu wielkie hurr durr, bo jak on śmiał, ten mężczyzna podczłowiek, gorsza płeć, w ogóle wymagać czegokolwiek! Jak on śmie śmieć!

U większości mężczyzn lista wymagań jest bardzo krótka. I na wiele z nich przymykają oni oko, żeby w ogóle kogoś mieć. A kobieta nie dość że ma długą listę, to bardzo łatwo jej faceta skreślić - wszak za nim stoi kolejka innych chętnych. Najlepszym tego przykładem jest tinder. A opisywane zjawisko ma miejsce oczywiście głównie wśród kobiet atrakcyjnych FIZYCZNIE (to ważne, bo poza tym one zwykle są bardzo nieatrakcyjne). Czyli takich, powiedzmy, od 7/10 w górę. Tylko że makijaż robi z 5/10 7/10... i nagle okazuje się, że to, o czym piszę, tyczy się większości kobiet, które facet określa mianem "ładna".

I właśnie stąd popularne stwierdzenie "ładna, ale głupia".

Powyższe tezy w niewielkim stopniu tyczą się również mężczyzn. Dlaczego w niewielkim? Ponieważ na zachowywanie się tak jak przeciętna tinderówka może sobie pozwolić może 10% mężczyzn... legendarnych chadów, chodzących bóstw. Dowód? Projekt Klaudiusz. Kolejka różowych się do niego ustawiła, więc Klaudiusz mógłby sobie sprawdzać na każdej listę swoich wymagań. A jak coś nie spasowało - brać następną. Tylko klaudiuszów jest 10%, a różowych zachowuje się tak kilkadziesiąt procent! I to jest różnica.

#logikarozowychpaskow #przegryw #logikaniebieskichpaskow #tinder
  • 17
@Reflexiej123 Powiem tak. Ostatnio do mnie zagadała na tinderze śliczna studentka medycyny 10/10. Pogadaliśmy, ona napisała że idzie spać i pa. Ja nic nie odpisałem. Na drugi dzień ona pierwsza napisała że napisze po egzaminach. I tak egzamin minął już i patrzę z pary mnie #!$%@?ła. Chyba popełniłem błąd jak 10/10 pisze że napisze po egzaminie. To chyba oznaczało "jak chcesz to napisz". Ja nie napisałem.
@Reflexiej123: jest staly, duży popyt to sobie stawiają warunki. To jest efekt ewolucji - faceci maja większa potrzebę niż kobiety.

Na jedna kobietę na serwisach randkowych przypada kilkudziesięciu facetów, którzy statystycznie są bardziej zdesperowani i natarczywi

Poza tym nie przesadzałbym z uogólnianiem, dziewczyn z takimi wymaganiami jest jakiś mały %. Większość ma jednak normalne opisy.

Pomijając efekty wolnego rynku, to dziewczyny maja przerąbane w takich miejscach - oczywiście pomijam antencjuszki które
Opis kobiety to bardzo często lista wymagań, jakie księżniczka stawia.


@Reflexiej123:
Skąd taki wniosek? Przesunąłem kilkaset panien na tinderze i ze dwie na krzyż miały koncert życzeń w opisie.
@Reflexiej123: Ja poznałem prawdziwą gwiazdę na badoo - 180 cm wzrostu, ulana, zawód kurator społęczny (czyli zarabia grosze) ale gdzieś tam usłyszała, że glazurnik spokojnie zarabia 8 tysi na ręke i ona tylko takiego szuka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Reflexiej123: dość niski podstarzaly typ z którym coś musi być bie tak skoro w tym woeku jest sam chce szarej myszki, najlepiej 8 lat młodszej. No faktycznie wymagań null. Kobieta chce wyższego faceta który nie jest bezrobotnym nieudacznikiem z wypoku- hur dur polko jak śmiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kobieta chce wyższego faceta


@Snap-Dragon: *o 10 cm od niej w szpilkach czyli kobieta 160 cm zalozy szpilki 10 cm + ma byc wyzszy o 10 cm to kobieta chce faceta wyzszego o 20 cm a nie "tylko" o 5 cm na przyklad ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzbanzyciowy: na ilu randkach z tindera byleś? bo cały czas piszesz ile masz par, ze jesteś 8/10 (chociaż zdjęcia nie chcesz pokazać), a dziewczyny wala do ciebie drzwiami i oknami, a mimo to nadal jesteś prawik