Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 165
@Tomus88: Dziewczyna sie spytala o marke, bo jest wegetarianka. Prosila tylko o polecana marke, po co wchodzic w dyskusje ktore nie odnosza sie do pytanoa, niech kazdy zyje jak chce. To ze jest wegetarianka nie znaczy, ze nie moze lubic smaku miesa...
  • Odpowiedz
  • 127
@Tomus88 Ludzie jedzą też oczyma. Sporo osób, które na pewnym etapie życia pragnie to mięso ograniczyć lub całkowicie wykluczyć z diety robi to z powodów np. czysto moralnych. Nie oznacza to, że oni nie lubią smaku mięsa, tylko nie chcą tego mięsa jeść. Takie produkty "udające" mięso mogą więc okazać się dla nich doskonałą alternatywą, zjadliwym zamiennikiem.
  • Odpowiedz
@UzytkownikBezKonta: Tyle, że ja do niej nic nie mam i rozumiem, że ktoś jest weganinem, a jednak lubi smak mięsa :) nie rozumiem tylko po co się produkuje jedzenie weganskie, które wygląda jak zwykle mięso. Co do jedzenia to moja żona mówiła że burgery weganskie z Lidla są bardzo dobre.
  • Odpowiedz
@Millhaven: tylko ja jeśli chciałbym ograniczyć mięso z powodów moralnych na pewno wolałbym jeść coś co nie przypomina mi mięsa. Wybacz, ale to brzmi, że oszukujesz samą siebie.
  • Odpowiedz
  • 110
@Tomus88 No dokładnie, oszukuję niejako swoje kubeczki smakowe i oczy. I co w tym złego? Moim zdaniem to właśnie zajebiste kłamstwo, które przynosi same korzyści. Ja sobie jem burgera, który jak burger wygląda i całkiem podobnie jak burger smakuje, a krowa której nie chciałam jeść żyje sobie dalej, ewentualnie zjada ją ktoś inny (ale nie ja).
  • Odpowiedz
  • 81
@Tomus88 Dieta bezmięsna nie ma być karą czy formą pokuty, to nie ma polegać na celibacie mięsnym z cyklu: nawet o mięsie nie pomyślę, nawet na mięso nie spojrzę. Można sobie kombinować jak się chce.
  • Odpowiedz
  • 10
@jig_ jestem już tym zmęczona. Czy to jest odpowiedz na moje pytanie? Czy ja pytałam o przepis? Czy ja prosiłam o ocenę tego jak jem? Czy ja zrobiłam AMA na temat tego dlaczego lubię jeść coś co wygląda jak mięso, ale mięsem nie jest? 29 odpowiedzi, z 4 na temat.
  • Odpowiedz
@Millhaven: Ilosc dzbanów na Mirko mnie poraża.
Co do pytania to to z naturli wygrywa, aczkolwiek wczoraj robiłem wietnamskie karmelizowane mięso mielone na tym lidlowym i też był sztos. Tylko że to lidlowe wcale nie wypada jakoś super korzystnie cenowo, więc jak na razie zostaje przy naturli.
  • Odpowiedz