Wpis z mikrobloga

Naszło mnie na rozpoczęcie jakiejś nowej sagi fantasy i padło na Koło Czasu Jordana. Niby pierwszy tom to Oko Świata, ale jest jeszcze prequel Nowa Wiosna i tutaj pojawia się problem, bo w opisie na lubimyczytać.pl i w każdej księgarni ta książka ma 468 stron i jest niedostępna. Nie idzie tego nigdzie zamówić ani nowego ani używanego to szukam w pdf. No i każdy pdf tej książki jaki znalazłem ma tylko 74 strony. Wg wikipedii Nowa Wiosna to nowela która później została rozbudowana do rozmiarów powieści, czyli wygląda na to że te pdfy to ta pierwotna wersja. No ale gdzie reszta? Wydali to później jakoś inaczej, czy jak? O co tutaj chodzi? #ksiazki #fantasy #koloczasu
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Banderoza: nie czytaj nowej wiosny.
1. Jest najsłabsza z całej serii i nie wprowadza odpowiednio do świata.
2. Są na rynku stare wydania książkowe, ja na pewno mam pełną w domu.
3. Jak się przypomnisz mam prawdopodobnie w domu jakiś pdf czy coś ale odradzam zaczynanie od czegoś innego niż oko świata
  • Odpowiedz
@drzuo: hmm, może to z mojej strony też kwestia że oko czytałem jakoś w 95 roku, zaraz jak wyszło w PL i mam jakiś sentyment.

@Banderoza: Swoją drogą do koła czasu są także bardzo przyjemne audiobooki w języku angielskim
  • Odpowiedz
@Banderoza: Ja niedawno skonczylem Oko Swiata i mi sie bardzo podobalo. Opowiesc taka tolkienowska w stylu Wladcy Pierscieni, tylko w wersji mocno biedniejszej, ale czyta sie latwo i przyjemnie.
  • Odpowiedz