Wpis z mikrobloga

Błagam powiedzcie im, że rośliny też chodują rolnicy. Styki im się od tego przepalą xD


@merciless85: Po pierwsze "hodują", a po drugie większość upraw jest robiona pod hodowle przemysłową, znikoma ilość idzie bezpośrednio do konsumentów, więc niższy popyt mięsa mocno wpłynie na popyt upraw rolnych. Komu te styki mają się przepalić? Ignorantom jak Ty, który nie wie jak ten przemysł działa?

Weganizm to przyszłość, bo zasoby hodowli przemysłowej są ograniczone, wiele
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ladniecuchne: umyj się, bo cuchniesz
@UlfNitjsefni: hodowla owszem, ma negatywny wpływ na środowisko, ale wiele aktywności ludzkich ma, a są niezbędne do funkcjonowania. Samo to, że wydalamy CO2 oddychając. Co do zdrowia to różnie to wpływa na ludzi. Mięso zawiera różne witaminy, których substytutów osobiście nie znam. Natomiast zwierząt, przynajmniej psów i kotów nie da się zmusić do weganizmu. Latała po Internecie historia kobiety, co karmiła psa badylami i zachorował.
@rolnik_wykopowy: bo prawda jest taka że jedzą rośliny nie dla idei ale z faktu i woli. Co nie zmienia realiów, że przecier z ciecierzycy czy tam inna roślinna tektura nawet do pięt nie dorasta schabowemu więc próbują tak przyprawiać swoje roślinne zamienniki by choć odrobinę przypominały mięsne odpowiedniki. Nazywając je przy okazji zgodnie z wersją mięsną. W sumie nie ma w tym nic zabawnego bo jak się tak zastanowić jest masa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Depth_Charge: twoja impertynencja zachęca mnie do pozostania przy dotychczasowych nawykach. Napiszę Ci coś co pisałem wyżej. Nie mam nic do cudzej diety. Nie życzę sobie jednak by jakiś złamas z Internetu właził mi w to, co żrę i nazywał mnie krwiożerczym bandytą, a takie obelgi od wegan słyszałem pod swoim adresem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qba1996: ale jedzenie mięsa nie jest niezbędna czynnością w życiu ludzkim.
Witaminy można suplementowac, poza tym mowa tu głównie i witaminie D, ewentualnie żelazo, względnie można też ograniczyć spożycie mięsa do minimum. Czyli raz w tygodniu lub w miesiącu i wystarczy.
Psy i koty to chyba nie argument dla ludzi prawda?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Qba1996: może może bandyta to przesada ale krwiożerczy chyba nie ( ͡ ͜ʖ ͡). Chociaż krwiożerczy morderca na przykład jest dość trafne ( ) co prawda mordujesz zwierzęta jedynie pośrednio kupując mięso, ale jednak.
@random_hero: Chcesz mięso w 100% zastąpić roślinami? Powodzenia. Nie na każdej ziemi urosną zboża, a dziś ona jest wykorzystywana do produkcji zwierzęcej i uwierz nie chciałbyś jeść chleba ze zboża przeznaczonego na paszę dla zwierząt. Nie jestem wrogiem weganizmu, mam gdzieś to co inni jedzą bo to ich sprawa. Wkurza mnie jedynie faszystowskie podejście takich "oświeconych" palantów którzy na siłę chcą wszystkich uszczęśliwiać. Chcesz jeść tylko rośliny to jedz, chcesz propagować