Wpis z mikrobloga

Witam
Tak sobie myślę że kupno samochodu #4x4 w Polsce od prywatnej osoby to wyjątkowo #!$%@? pomysł i strata czasu.
W ciągu 3 tygodni zobaczyłem 10 samochodów i to jest k*rwa dramat.
-na 10 samochodów 2 miało świeże lub nowe opony ( 1 auto miało ładne AT + zimówki)
pozostałe 7-8 sztuk miało opony 11-15 letnie zazwyczaj zajechane na śmierć.
-na 10 samochodów 2 nie miało aktualnych badań a jedno było nie zarejestrowane
-na 10 samochodów w 8 wyciekał olej z silnika , jeden wyciek był do opanowania reszta dramat
-na 10 samochodów 2 automaty gdzie tylko w jednym automat działał poprawnie choć bagnet od oleju był suchy na pracującym i rozgrzanym silniku .
-na 10 samochodów tylko w 3 przypadkach można było sprawdzić auto w terenie ale tak naprawdę tylko jedno
-na 10 samochodów tylko 4 osoby zgodziły się na solidny przegląd w stacji obsługi
-na 10 samochodów w 2 działała klimatyzacja w pozostałych:
-działa ale do uzupełnienia czynnik
-latem działała
-żona nie pozwala używać
-a na co to komu
-na 10 samochodów 1 auto było czyste i posprzątane w środku, 2 były używane ale nie #!$%@? , jedno nawet nie było
#!$%@? ono był zasrane w środku a reszta była brudna *#!$%@? .
-na 10 samochodów tylko jedno nie było lakierowane .
Wnioski są 3 :
-jak jesteś sprzedającym to posprzątaj ten wóz przed sprzedażą
-jak sprzedajesz coś nawet lekko terenowego to trzeba to sprawdzić poza asfaltem
-jak czegoś szukacie nie warto jechać dalej niż 50 km od domu bo i tak 50-60 % Januszy kłamie w ogłoszeniach ...
U mnie prywatnie wygrał Duster ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motoryzacja #samochody #polska #przemyslenia #offroad #dacia
Pobierz
źródło: comment_hcBuioL5TIgyyr8BGHVKpFbOblhh4hzA.jpg
  • 22
@Testobiron: moim zdaniem ma kilka zalet :
-można używać na co dzień i ten silniczek 1,5DCI pali 5-6 l/100km
-w środku jest cicho i przyjemnie
-można kupić dobre opony AT
-zrobić mały lift z 2'
-koszty serwisu są żadne
-można zamontować wciągarkę
-ma fabryczne metalowe osłony silnika i napędów
Jest to kompromis ale dla mnie do przyjęcia .
@Sepp1991: Spalanie to bardzo dobry punkt. Mi stara KIA kotłuje 12 litrów diesla na ATekach. Podobno Duster ma bardzo słabe wykończenie i wygłuszenie. Ostatnio jak podwoziłem sąsiadów, którzy mają Dustera to zachwalali moją furę pod kątem ciszy w środku. Aczkolwiek ja mógłbym zachwalać ich spalanie xD
@Sepp1991 to dotyczy wszystkich samochodow, nie tylko 4x4. A takie rzeczy jak opony to czesc eksploatacyjna. Powiem troche jak miras handlarz. Chcesz wszystkie czesci nowe? Idz do salonu :P
@Sepp1991: Jak szukasz fury za 10k to tak to wygląda. Duster to miejski suv o terenowych aspiracjach, może i robi w terenie ale z pewną bardzo istotną wadą- nadwozie nie jest wystarczająco sztywne i szyby pękaja na wykrzyżyach. Wspominany diesel to bubel, stąd niska cena odsprzedaży, jak już to 1.6 sce+ lpg. Jak chcesz tym jeździć w terenie a nie tylko po szutrach to poszuaj czegoś na ramie z reduktorem.
@Kiersno: "wspomniany diesel to bubel" :D ten silnik jest tak popularny jak tani. renault, nissan, dacia, jakis mercedes. mało pali i jest cichy. to jest super opcja. jedna z lepszych na rynku. biorac pod uwage cene oczywiscie -> masz nowy samochod z dieselem za 50-60 tysiecy. twoim tokiem rozumowania 1,6 sce to bubel. jest mulowaty, zero mocy, ospaly start. no chyba ze wezmiesz pod uwage $$$ -> i nagle wow, to
@subiel: Nowe to się nie psuje,w razie wypadku masz gwarancję. DPF, egr, wtryski, dwumasa turbo, w używanym aucie ma co się psuć a 1.6 jedynie co może mieć to dwumasę, ale nawet jeśli to dużo mniejszy moment nie tyra tego tak diesel. Mocy jak patrzę ma tyle samo, w ciemno strzelam że benzyna będzie szybsza. Wolno wstaje jak każdy wolnossący motor, trzeba go kręcić i auto jedzie.
@Kiersno: mysle ze vmax jest takie samo lub bardzo podobne. diesel dobija 175-180 co jest bez sensu na dluzsza mete. przepychanie takiej wielkiej budy przy tak niskiej mocy (110-120KM?) generuje to wiecej chalasu i spalania niz to wszystko warte. zywotnosc obu jednostek pewnie jest zblizona, czasy ze diesel byl dlugowieczny minely, i nie zamierzam nikomu udowadniac ze 1.5 dci wyzyje dluzej, bo sam w to nie wierze :D przy nowym samochodzie
@Kiersno: 1.5dci to konstrukcja prosta jak budowa cepa, bo takie jest założenie całego dustera. Prosto i tanio w eksploatacji. Dodatkowo, konstrukcja przez to, że już leciwa to sprawdzona i ulepszona wszędzie gdzie się da. Nie jest to typowy czołg jak 1.9tdi ale nie psuje się jak właśnie chociażby wspomniany przez ciebie wolnossący i mułowaty benzyniak 1.6 sce. Dodatkowo jeżeli chodzi o sam Vmax to wygrywa 1.5dci (sprawdzone na jazdach próbnych). Sam