Wpis z mikrobloga

Wjazd do miasteczka Áurea na południu Brazylii. Miasteczko (4000 mieszkańców) jest Stolicą Polaków w Brazylii - taki tytuł przyjęła uchwałą w 1997 roku. Ponad 90% mieszkańców Aurii posiada polskie pochodzenie. W Aurea mówi się po Polsku i kultywuje polskie tradycje - 3 maja, z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji odbywa się tutaj duża polska impreza. Co więcej, w każdą pierwszą sobotę czerwca w Aurea odbywa się największa polska impreza w Brazylii - Festiwal Czarnina, na którym pojawia się co roku około 1000 osób.

Wspaniali ludzie, masa polskich budynków i muzeów, piękne widoki, nienaruszona natura... To wszystko znajdziecie tutaj. W Aurea czas zatrzymuje się. Pobyt tam to była jedna z najlepszych chwil w moim życiu. I to mimo to, że na koniec zostałem przez coś ugryziony i trafiłem do szpitala ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdjęcie wzięte z mojego materiału dotyczącego Polonii w Ameryce Południowej. Zapraszam do wykopywania znaleziska: Stolica Polaków w Brazylii - Aurea

___

#podrozemateoaka #podroze #gruparatowaniapoziomu #brazylia #amerykapoludniowa #podrozujzwykopem #historia

Zrobiłem listę na mirkolisty: Podróże Śladami Polaków (kontynuacja #podrozemateoaka) - na listę możesz się dopisać klikając na jej nazwę.
mateoaka - Wjazd do miasteczka Áurea na południu Brazylii. Miasteczko (4000 mieszkańc...

źródło: comment_aQGMZEJpPHwFeHrrhc1bw3yuu2D9uodW.jpg

Pobierz
  • 19
@korporacion mam do tego zupełnie inne podejście. Łącznie parę lat spędziłem zagranica. Nic mi się nie stało. Za to 3 razy napadli mnie w moim Szczecinie. W Brazylii szlajalem się po alko nocą w wielu miejscach, również w Rio. Nic mi się nie stało. Ale pisze to raczej jako ciekawostkę, to czy się Tobie coś stanie w danym miejscu to raczej efekt przypadku - czy w złym czasie będziesz w złym miejscu