Wpis z mikrobloga

@Shatter: tobie kupię jak taki agresywny jesteś xD ja nikomu nie każe do niego podchodzić i z łapami się rzucać, pies się broni przed takimi lamusami jak ty właśnie.
  • Odpowiedz
@Shatter: pokaż mi paragraf gdzie pies ma mieć kaganiec? Mój jest zawsze na smyczy i nie ciągnie do ludzi, to ludzie są debilami i nie pytają o zgodę na głaskanie psa, nigdy nikogo jeszcze ni ugryzł, ale jeśli się mu coś nie spodoba to pewnie nie omieszka, nie podochodzi się do nieswojego i nieznanego psa i nie głaszcze bez uprzedzenia. Mas zty w ogole troche mózgu jeszcze? xD
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: @Shatter: A wiesz ze to zdjęcie jest zrobione na polu gdzie nie ma ludzi? Mamy obok domu las i pola. Szukasz problemy tam gdzie go nie ma, jedna smycz ma 15m a druga 1,8 na której nigdy nie chodzi w pełni rozwiniętej. Nie swojego i nieznanego psa nie tyka i koniec kropka, jak tego nie rozumiesz to usuń konto kolego. Mój pies nie jest agresywny, nigdy nikomu krzywdy nie
  • Odpowiedz
@sajko

@Shatter ma poniekąd rację.

Obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada bowiem na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń:


Art. 77. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.
  • Odpowiedz
@Mashroo: no szkoda ze ja trzymam psa na smyczy xD z reszta w każdym mieście jest inna uchwała na temat psów, u nas na szczęście za puszczanie psa bez smyczy i kagańca jest mandat, jak spuszczasz to ma być kaganiec jak nie to nie musi, ja psa pilnuje i nie pozwalam go dotykać osobom jak widze ze z łapa lecą, jak ktoś nie rozumie i sam pcha mimo mojej uwagi to
  • Odpowiedz
@sajko

Sama smycz to za mało, bez znaczenia jakich rozmiarów ten pies by nie był. Choćby dla bezpieczeństwa twojego pupila. Przykładowo, jak sama zresztą piszesz, podbiegnie do kogoś "w chwili niechęci" i zacznie szarpać nogawkę. Większość odgoni, są jednak tacy którzy noszą przy sobie gaz czy też nóż. Jeden psiknie gazem, jeden połamie kości, a jeszcze inny po prostu zabije choćby w obawie o swoje życie czy zdrowie. Na prawdę nie warto
  • Odpowiedz
: A wiesz ze to zdjęcie jest zrobione na polu gdzie nie ma ludzi?


@sajko: Aha nie no spoko. To dobrze, że tam konia nie waliłas jak nie ma ludzi. Podobne debilne tłumaczenie psiarzy jak w lesie "tu jest pusto". Nie. Nadal to jest miejsce gdzie masz zwierzęta poza twoim psem a inni ludzie mogą się napatoczyć. Pies ma prawo być spuszczony ze smyczy na ogrodzonym terenie takim jak wybieg lub
  • Odpowiedz
@Mashroo: jezu gdzie ja napisałam ze mój pies zaczepia ludzi? On od nich stroni właśnie, nikogo nie dotyka jeśli nie zna. Tu chodzi o ludzi którzy nie myślą i podchodzą do cudzych psów mimo mówienia ze nie wolno i proszę nie dotykać i odsuwania się od nich a nie ze mój pies zaczepia ludzi, ja zawsze mówię ze nie pozwalam głaskać jak kogoś nie zna i większość ludzi się nie burzy.
  • Odpowiedz
@sajko: Polak Polakowi lubi psuć krew i tyle. Mój tata w Szwajcarii dorabia i tam rzadko kiedy psy są na smyczach czy kagańcach, bo po 1 są srogie kary finansowe dla właścicieli, jesli pies jest nieposłuszny, więc treningi u behaviorystów to norma, a po 2 inna mentalnosc ludzi i nikt nie podejdzie do cudzego psa, bo wlasnosc prywatna to wlasnosc prywatna.
  • Odpowiedz