Wpis z mikrobloga

Suny zostaw nie umiesz

jestes debilem i nic nie potrafisz

po co ci to?

nie wyrozniaj sie

nie chwal sie

nie sprawiaj klopotow

najlepiej to siedz cicho przed kąkuterem


20 lat pozniej:

-unikanie działalności zawodowej, która wymaga znaczących kontaktów interpersonalnych, spowodowane obawami przed krytyką, dezaprobatą lub odrzuceniem,

-niechęć do wiązania się z innymi ludźmi, z wyjątkiem niektórych lubianych osób,

-powściągliwość w związkach intymnych spowodowana obawą przed zawstydzeniem lub wykpieniem przez innych,

-zaabsorbowanie krytyką lub odrzuceniem w sytuacjach społecznych,

-powstrzymywanie się przed wchodzeniem w nowe relacje interpersonalne z powodu poczucia nieadekwatności (ang. feelings of inadequacy),
postrzeganie siebie jako społecznie niekompetentnego, niepociągającego lub gorszego od innych,

-niezwykła niechęć do podejmowania osobistego ryzyka lub do angażowania się w jakiekolwiek nowe działania, ponieważ mogą one okazać się kłopotliwe

-stałe napięcie i niepokój,

-poczucie nieatrakcyjności indywidualnej,
koncentracja na krytyce,

-niechęć do wchodzenia w związki,

-ograniczony styl życia – zapewnianie sobie fizycznego bezpieczeństwa,

-unikanie kontaktów społecznych z obawy przed krytyką, brakiem akceptacji, odrzuceniem

Na mozliwosc posiadania dzieci powinna byc licencja bo niektórzy nie mają ani doświadczenia ani wyobraźni.

#psychologia #fobiaspoleczna #antynatalizm #introwertycy #stulejacontent #heheszki #depresja #przegryw
  • 61
@HAL__9000:

: "Zdrowi i normalni" ludzie nie są w stanie zapewnić prawidłowego rozwoju dziecka

A niby skąd to wiesz?

nie mówiąc już o braku cierpienia

Ja tam nie żałuje że się urodziłem, mimo że jakies cierpienie ciagle mnie spotyka i ciagle grozi mi wieksze.