Wpis z mikrobloga

Cześć! Pytanie do mirabelek. Jak dbacie o swoje długie włosy? Jakich kosmetyków używacie? Niestety co raz ciężej jest mi je rozczesywać, bo plączą się bardzo ( ͡° ʖ̯ ͡°) włosy myje niestety codziennie, bardzo się przetluszczają. Kiedyś widziałam tu dziewczynę, która wrzucała fajny poradnik jak ona dba o włosy. Z góry dziękuję za pomoc! #wlosyboners #wlosy #rozowepaski #kosmetyki
tatiasza03 - Cześć! Pytanie do mirabelek. Jak dbacie o swoje długie włosy? Jakich kos...

źródło: comment_VcKm688YPy3RUW1X4qHnmJRlebYo5WpS.jpg

Pobierz
  • 29
@tatiasza03: jak się plączą to idź na keratynowanie do fryzjera.

Możesz też używać jedwabiu w płynie ale pamiętaj że on jest na alkoholu więc osusza włosy. Kiedyś było to dosyć drogie ale parę lat temu się pojawiła bodaj Joanna w dosyć dużej buteleczce parę razy tańsza.

Ja używam od lat odżywki ze słoiczka Bingo Spa, bo można je wmasowywać w skórę głowy (czego nie powinno się robić z odżywkami), no i
@wielkilen: bulszit, jak włos wyrośnie to wpływ na jego końcówkę nie masz żadnym odżywianiem i snem. Włos jest martwy i nic w nim nie jest transportowane. To nie jest roślina.

Dobre odżywianie, odpowiednia suplementacja oraz brak stresu / sen mogą (a raczej wpływają) na stan cebulek włosowych, czyli na sam fakt "istnienia" włosa oraz na jego stan wzrostu, ale do końcówek to ma tyle wspólnego co koniak z koniem.
Zanim by
@Acri dzięki za odpowiedź :) myślałam nad kreatynowaniem, ale trochę droga opcja przy długich włosach i niektórzy odradzają itp. Co do końcówek to pójdę na dniach podciąć, ale i tak są takie zbyt suche.
@tatiasza03: jestem facetem co prawda ale mam dość długie włosy (i miewam podobne problemy). Ja zawsze myję włosy dwa razy szamponem Ziaji do włosów tłustych + po umyciu na końcówki włosów nakładam olejek arganowy (dla ułatwionego rozczesywania). I polecam w ogóle zaopatrzyć się w szczotkę Tangle Teezer bo świetnie się nią czesze włosy.
@tatiasza03: Pamiętaj też że im częściej/agresywniej myjesz, tym bardziej skóra z tym walczy i się przetłuszcza. Nieraz musiałem mieć "week of shame" bez mycia włosów (lub mycia samą odżywką) żeby moja skóra na głowie się ogarnęła i przestała napieprzać jakbym się pocił kujawskim. Dużo też zmieniło się u mnie kiedy pojawiła się ta bingo spa, bo sobie to nałożę na łeb, siedzi pół godziny, spłukuję i włosy są jakby "nie były
@kociolov mam takiego typu szczotkę, łagodnie się czesze. Mnie wkurza taki olejek, bo mam wrażenie, że strasznie obtluszcza mi włosy. Co do szamponów szukam jeszcze ulubionego, ale chętnie spróbuję przy okazji kupić taki jaki proponujesz. Kupowałam np z Jantara z węglem i z tołpy (jak była promocja) to nawet jakby dłużej świeże były, ale to jeszcze nie to.
@Acri w weekendy najczęściej robie przerwy od mycia tylko, na codzień zawsze myje. Z myciem sama odżywka nie próbowałam, może warto spróbować, chociażby zobaczyć jaki efekt będzie. Z łupieżem nigdy na szczęście problemu nie było. Sprawdzę co da te bingo spa:)
żeby włosy były mocne i nie rozdwajały się oraz wyglądały na zdrowe należy głównie zadbać o zdrowie organizmu,


@wielkilen: Rozdwajanie się włosów to uszkodzenie mechaniczne, sen i dieta nie ma tu nic do rzeczy ()