Wpis z mikrobloga

Mirki, bo chyba #afera jest z #mediaexpert

Małe TL;DR


Wczoraj poszedłem z kuzynem do #mediaexpert w celu zakupu laptopa, po kilkunastu minutach wybraliśmy odpowiadający mu model za 3499zł, poinformowaliśmy sprzedawcę, który powiedział, że laptop jest dostępny nowy "od ręki" i dał nam potwierdzenie, z którym mieliśmy udać się do punktu obsługi ratalnej (czy jakkolwiek się to nazywa). Po dosyć długim oczekiwaniu, usiedliśmy na przeciwko pracownika, powiedzieliśmy mu, że chcemy tego laptopa kupić na raty, no i tutaj się zaczęło...

Pan zaproponował nam niezwykle "atrakcyjną" ofertę na 12 rat, które łącznie wyniosłyby ponad 5040 złotych, co oznacza wzrost względem ceny regularnej o 44% (wyliczenia chyba z parabanku). Nie ukrywam, byliśmy trochę oburzeni, więc pokazałem ofertę rat na stronie #mediaexpert, która wynosiła 11 rat po 349,99 zł, czyli wzrost o 10% względem ceny regularnej. Sprzedawca stwierdził, że tych wyliczeń często i tak nie akceptuj po czym dają o wiele droższe, jednak gdy chcieliśmy wyjść, mówiąc że "kupimy przez stronę", obsługujący nas Pan doznał olśnienia i przypomniało mu się, że "sprawdzi na drugiej linii". Udało się uzyskać praktycznie te same warunki, co na stronie internetowej bez żadnych problemów.

Udało się, nasz ratalny specjalista dał nam potwierdzenie i nakazał swojemu koledze pakować dla nas komputer
i tutaj zapaliła się lampka

"chwila, ale jak pakować nowego laptopa"

Podeszliśmy do pracownika, który miał "spakować laptopa", a on pakuje ten egzemplarz z wystawy. Na pytanie, co on robi, odpowiedział "pakuję laptopa". Co trochę wyprowadziło mnie z równowagi i zapytałem czy jest niepoważny, że bez żadnej informacji sprzedaje nam laptopa, który jest powystawowy, jako zupełnie nowy. Jednak on nie widział problemu, twierdząc że laptop jest nowy, bo stoi tu dopiero jeden dzień i nie trafiały do niego argumenty, że jest wypakowany z pudełka, że mogło go dotykać 100 osób (w domu sprawdziłem i system był postawiony 2 dni). Kuzyn z potrzeby posiadania laptopa, jak najszybciej wziął go, przy nadal twierdzącym, że wszystko jest dobrze sprzedawcy.

Najbardziej #!$%@?ący jest fakt, że przychodzi tam dużo starszych osób (klient przede mną), które kupują może niekoniecznie laptopy, ale jakieś AGD i mogą zostać wyruchani, tak samo, jak chcieli mnie wyruchać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wołam @Media_Expert, może się wypowiecie czy to oficjalne praktyki i efekty szkolenia pracowników?

Pobierz
źródło: comment_uoskF35tJ9nzA2hCxOd1UBEtBZewW01A.jpg
  • 75
@Shatter: @Lonely02: @FrasierCrane: @Uncy:
Dziękuję za informację, że mogę kupić laptopa na raty 0% w internecie, nawet udało mi się to zrobić kilka razy. Tylko zrozumcie, że nie każdy lubi, ma czas itp. na zamawianie z internetu.
A wpis ten nie jest płaczem, bardziej chodzi, aby była świadomość, że takie sytuacje się dzieją. I gdy dziadkowie będą chcieli kupić Wam elektrycznego dinozaura, jako niespodziankę na urodziny to, żeby
Mirki to jest w tym kraju jakiś legitny sklep z elektroniką? Media expert syf, euro rtv agd syf, z morele wyciekają dane, allegro rucha sklepy prowizjami, jak żyć?
@CK3x kierwa a ja kupiłem u nich drukarkę ostatnio, ale fakt że mieli ja najtaniej, sprawdzałem na Ceneo i w ogóle w sieci, jeszcze jej nie rozpakowalem ale po przeczytaniu tego trochę się obawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mnie tak oszukali jak byłam młodsza. Wcisnęli zepsutego laptopa wystawowego - super sprzęt i ostatnia sztuka! Pani nic tylko brać (ja wiem, z 16 lat miałam?). Zawiasy od początku były uszkodzone ale myślałam że tak ma być bo nie znałam się i to był mój pierwszy taki zakup.
Że go mocno szanowałam i jestem biedna to mam go do dziś, ale takiego oszustwa teraz to bym nie popuściła.
@CK3x: koleżanka poszła kupic laptopa na raty, wszystko ok 12 rat około 10%wzrost ceny, ale #!$%@? która dała jej papiery do podpisani zataiła fakt ze Koszt prowadzenia konta z karta niezbędną do wzięcia rat w jakimś tam banku to 50 zł miesięcznie (12x50=600zł wtf). dziadostwo w biały dzień, i pomyśleć ze ktoś weźmie cos w kredyt na 5 lat... syf
@CK3x: Ale trzeba być debilem żeby w takich sklepach kupować laptopy, jeszcze na raty z 15% dodatkową marżą za same raty, daj nazwę tego laptopa i jego bebechy a znajdę ci o minimum 500 zł taniej w sklepie, który dostarczy Ci go jutro przy zamówieniu o tej porze.
@CK3x: pfff ja babce kiedyś gwarancję na wszystko #!$%@?łem, włącznie ze słuchawkami za 100pln. Babce z 7k zrobilo się 16k, ale co zarobiłem to moje
@vegetassj1
haha, dokładnie taką zagrywkę miałem w euro. Plus kity, że raty 10×0% są tylko przez Internet, a stacjonarnie ma inne raty i wychodzi 250 zł więcej.
Ale jak powiedziałem, że w takim razie to sobie kupię przez Internet, to okazało się że dało się innym kanałem (tak powiedział) i poszło jako 10×0%.
Dramat w kilku odsłonach, szczególnie niezręczna cisza na koniec, gdzie ja wiem co się wydarzyło, ale i sprzedawca wie,
@CK3x: W temacie starszych ludzi, ostatnio zawoziłem dziadka do RTV erło AGD, wszystko fajnie, aż wszedł temat ubezpieczenia. Typ maglował dziadka przez dobre 5 minut i po prostu nie przyjmował odmowy. W końcu podszedłem do niego i powiedziałem, że za ubezpieczenie podziękujemy. Koleś się uspokoił, ale na odchodne rzucił jeszcze coś w stylu "no dobra, czyli panowie chcą ryzykować".
Tym hienom zapalają się oczy gdy tylko zobaczą starszą osobę i nie
@CK3x: To co opisujesz to codzienność większości jeśli nie wszystkich sklepów rtv/agd. Raz byłem świadkiem akcji gdzie babcia kupując wnukom 2 telefony ( 1500pln szt. ) na raty łącznie do spłaty dostała 8000pln. Jak ? Wepchneli jej wszystkie możliwe ubezpieczenia i usługi łącznie z "konfiguracją" telefonów. Tak działa ta branża ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@doomer-2020: Brudnymi niemytymi łapami. Sama świadomość że możesz mieć na nim resztki kału kilkudziesięciu osób (a nie tylko Chinczyka ktory go skladal) jest na tyle odrażająca że sprzęt z taką wadą nie powinien być sprzedawany w cenie nierozpakowanego
@doomer-2020: Brudnymi niemytymi łapami. Sama świadomość że możesz mieć na nim resztki kału kilkudziesięciu osób (a nie tylko Chinczyka ktory go skladal) jest na tyle odrażająca że sprzęt z taką wadą nie powinien być sprzedawany w cenie nierozpakowanego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CK3x: Mojej mamie też wydali pralkę z wystawy, mi chcieli sprzedać grę wypakowaną, z pudełka na PS4 bez folii, za 249 czyli standardową cenę nowej gry xD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CK3x: pracowałam tam wiev wiem. Punkt kredytowy zawsze #!$%@? większe raty niż obiecują bo to ich prowizja. Często mówią że nie mogą dać tych z wyliczeń na stronie bo nie przechodzi kredyt i trzeba dać ubezpieczenie. Pan od kredytów dostaje prowizje. Kłóciłam się chyba kilkanaście razy z tymi debilami bo często #!$%@? tak wysokie rsso że klient stwierdził że #!$%@? to i mi uciekał. Co do laptopa to często tak było
@CK3x: Jeśli chodzi o „#!$%@? na 1500 zł” to to się nazywa sprzedaż. Typ zaproponował ofertę, nie zgodziliście się na nią, sprzedał wam laptopa po takiej cenie jakiej oczekiwaliście. Nie widzę w tym nic złego. Jedyny minus to to, że próbowali Ci wcisnąć egzemplarz z wystawy :).
@CK3x: pracowałem w RTV euro AGD, tam jest praktyka że nawet jeżeli ktoś dostanie raty 0% to bez jego wiedzy doliczana jest dodatkowa roczna gwarancja. Kupujący nawet nie wie, że ją ma. Co najśmieszniejsze nawet kierownik mówił coś w stylu, żebyśmy pamiętali że jak będzie nam brakowało do widełek premii żebyśmy wciskali gwarancję przy sprzedaży ratalnej :). Nie wspomnę już o tym jak zostałem potraktowany. Szkoda gadać