Wpis z mikrobloga

Warto przytaczać pozytywne historie z Wykopu i podam kolejną taką:

Spytałem ostatnio o komputer na tagu #katowice, dla dwójki osób, którzy patrzą na odrapane ściany: https://www.wykop.pl/wpis/46907473/czy-ma-ktos-jakis-stary-laptop-do-oddania-lub-sprz/

Super Mireczek @pansiano oddał za darmo wypasionego laptopa (16gb ramu, i5, dodatkowa karta graficzna, jak nowy, Asus pro), podrzucając go na miejsce w Chorzowie, żebym go przekazał. Pomoże im to zająć czas zanim dojdą do zdrowia, czy w innych sprawach. I luz, znam tych ludzi - będą bronić tego komputerka do końca świata, to ich okno na świat.

Dzięki serdecznie raz jeszcze:3

P.S. Poprosili, żebym na tym mega laptopie zainstalował im tylko dsj2 i szachyXD

#oswiadczenie #czujedobrzeczlowiek #wykopefekt #wykop
@wykop
tler - Warto przytaczać pozytywne historie z Wykopu i podam kolejną taką:

Spytałem...

źródło: comment_cFlauq06O10Y5xr6R9fXqzz2LlBItHoG.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tler: Zaktualizuj im Windowsa do 10 by później nie mieli problemów.
Ogarnij im też konto google i połącz z chrome dla backupu i wygody.
Poducz ich trochę obsługi przeglądarki, dodaj im dostęp do konta w banku, pokaż te gry które chcą w przeglądarce i dodaj jako zakładki.
  • Odpowiedz
@tler: to w sumie raczej mocno bez sensu.
Mają teraz lapka z raczej dobrą grafiką i 16GB RAMu będą co najwyżej oglądać filmy.
Nie lepiej go sprzedać, kupić zwykłego "biurowca" ze zintegrowaną grafiką i mniejszą ilością pamięci, a zaoszczędzoną kasę (pewnie kilkaset złotych) wydać na potrzebniejsze rzeczy?
  • Odpowiedz
@tler: jak spytałem czy ktoś nie chce kupić mojego peceta, żebym miał na leczenie dla psa to multum mirków krzyczało, żebym podał numer konta, albo zakładał zbiórkę, bo komputera nie potrzebują ()
Komp sprzedał się lokalnie na drugi dzień, ale ciepło na serduszku pozostało.

  • Odpowiedz
@Pantokrator: Myślę, że tu nie ma co się licytować na parametry - taki biurowy sprzęt ma często matrycę TN 768p maks 900p, a z opisu można wnioskować, że ten laptop ma coś lepszego. Niech mają coś lepszego raz w życiu i jeśli lubią oglądać seriale i to niech robią to w pełni komfortowo i z zapasem mocy jakby panowie od Windowsa/Chrome postanowili dorzucić do pieca parę grubszych poprawek( ͡°
  • Odpowiedz
@kcpi: O nie, nie, to prezent! Ale moc nie zmarnuje się. Zainstaluję im Simsy. Nie mają łazienki, to sobie tam zrobią:D Poważnie.

I tak jak pisze @Drexus (chciałem dać Ci plusa, ale psuje się mirko).
  • Odpowiedz