Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mirki z #warszawa kojarzycie/polecacie jakieś inwestycje aktualnie zaczynające/bądź w trakcie sprzedaż mieszkań?
Planujemy z różowa kupić, patrzymy na rynek od 2 miesięcy i jesmy zainteresowani najbardziej Wola.
Sami zastanawiamy się nad Stacja Wola(echo development) wcześniej jeszcze Wola Nowa(Dantex, ale niestety byliśmy trzeci na liście rezerwacji i ktoś jednak kupił). Zastanawiamy się również nad "Na Woli" (develia, dawne lc Corp).
Chyba najciezejsza życiowa decyzja jak potem mam spłacać za coś co będzie niewypałem że względu na lokalizację albo coś innego.
#warszawa #nieruchomosci #developer #mieszkania #kredyt #kredythipoteczny #kiciochpyta #ryneknieruchomosci
  • 8
@rasjanek20: a ile masz kasy lub ile chcesz za to mieć? Ja za pol banki Kredytu czyli rata 2300 msc miałem do wyboru od 47m do 74m. Od parterów nad garażem i obok śmietnika do Balkonów na południe i klatki na 4 mieszkania.
Rozważałem wola, Żoliborz bemowo i Wilanów.
@rasjanek20 jeśli Wola to bardzo fajnie lokalizacyjnie jest na Sowińskiego (nie wiem czy jeszcze w sprzedaży) wiem bo mieszkałem tam 5 lat. Nie szedlbym w żadne okolice Płockiej itp mało przyjemnie, mało parków itd.
@rasjanek20: powtarzam za każdym razem - nie tylko developer ma znaczenie, ale też generalny wykonawca. Na moim osiedlu jest kilka etapów - pierwszy budowany przez niezbyt topową firmę i usterek jest w opór, łącznie z odpadającymi tynkami i problemami z ciśnieniem wody. Kolejne etapy robił GW z polskiego top10 i pewne usterki były, ale raczej drobne. Do tego w miarę sprawnie usuwane.
@Badyl69 ja raczej strzelam w 400kredytu a 200 wkładu. Patrzymy na 3pokojowe, okolice 60m z dobra lokalizacja - pogodziliśmy się z miastem, w sensie takim, że na początku patrzyliśmy też segmenty czy bliźniaki pod wawa ale kwestia dojazdów przez całe życie słaba. Można spłacić mieszkanie w wawie, zostawić dla dzieci a samemu wynieść się za wawe na starość. Dlatego celujemy w miarę dobra lokalizację która za X lat w razie czegoś nie
@rasjanek20 wybór z początku nie był prosty. Bo być może decyzja na całe życie. Kredyt, własne mieszkanie itp. Mieliśmy plany mieszkań z 15 inwestycji. Metoda eliminacji zostawiliśmy chyba 8. Między innymi lazurowa, Jana Kazimierza 2x Bemowo obok lotniska. Żoliborz artystyczny i Wilanów.
Następnie zastosowaliśmy metodę porównawcza. Było z 5 może 6 kryterium i każde miała inna wagę. Np lokalizacja była dla nas mniej ważna od mieszkania. Bo stwierdziliśmy że więcej czasu spędzasz
@Badyl69 Mnie zawsze zrażał w wilanowie dojazd do centrum, pchać się autobusem 30min w korkach - nie dzięki. Jedyna opcja to własny samochód, ale to też niekoniecznie wygodne. Jak to znoszą inni mieszkańcy?