Wpis z mikrobloga

Podobno jest już mutacja wtórna 2019-nCoV! polegająca na przebiegu bez żadnych objawów (z tzw grupy "cichych wirusów") i rozprzestrzeniający się bardzo szybko. Ludzie nawet nie wiedzą że są chorzy i padają jak muchy. Info niepotwierdzone oficjalnie!!!

#swiat #wuhan #wirus #chiny #epidemia #2019ncov
washingtonplx - Podobno jest już mutacja wtórna 2019-nCoV! polegająca na przebiegu be...
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

napisałem, że info niepotwierdzone. Może to tylko plotka. Tego typu opinie pojawiają się na twitter'e szukaj #wuhan. Tłumaczyłoby to czemu w necie jest kilka filmików na których widać padających ludzi. Rozumiem, że ktoś mógł "paść" w szpitalu czekając na pomoc. Niestety niektóre filmiki są z ulic. Pomyślcie jak wy się czujecie będąc chorym. Kto normalny mając 39 stopni i kaszel "gruźlika" łazi po ulicy, do sklepu itp? możliwe że
  • Odpowiedz
@washingtonplx: Przecież nawet w Polsce jest cała masa ludzi którzy przy 39 idą do pracy, albo robią zakupy bo np. mieszkają sami w mieście. 11 milionów ludzi, myślisz że w Polsce w każdym wojewódzkim mieście ludzie nie mają udarów/zawałów/nie tracą przytomności. Ja myślę że mimo wszystko takich przypadków jest sporo.
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: Dane z 25.01.2020: 56 ofiar śmiertelnych, 49 osób wyleczono źródło: polskatimes. Zachorowań jest kilka tysięcy. Więc jaka jest śmiertelność ? Wy porównujecie śmiertelne do tych co wyzdrowieli czy śmiertelne do zachorowań? bo to robi różnice. Nie mogę znaleźć oficjalnych danych z dzisiaj (ale podobno jest tylko 80 wyzdrowień)
  • Odpowiedz
@Stemitor: są choroby które nie dają objawów a są śmiertelne. Jednak chyba w przypadku tego wirusa i zapalenia płuc jakie wywołuje powinny być jakieś objawy (np kaszel) chyba że wirus nie zabija poprzez zapalenie płuc jak to się mówi oficjalnie tylko inaczej
  • Odpowiedz