Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 207
@Formbi:

jedyny polityk, który od 30 lat nie zmienia zdania


Skąd w ogóle pomysł, że to pozytywna cecha?

Zaraz ktoś się dowali, więc zaznaczam nie mówię o zmianach o 180° co wybory tylko o normalnej zmianie zdania po nabyciu nowej wiedzy

Zmiany w poglądach są normalną częścią bycia człowiekiem. Jeśli ktoś przez 30 lat nawet troche nie zmienił swoich poglądów to znaczy, że żyje w bańce informacyjnej albo okropnie boi
@Formbi Dieta to nie uposażenie.


@Volki: oczywiście że nie, ale co tam. Fanpage PiSu napisał bzdurę a #neuropis udostępnia.

Otóż zawodowy poseł otrzymuje uposażenie i dietę. Poseł który pracuje otrzymuje tylko dietę. Korwin ma oczywistą rację, ze zawodowy poseł nie powinien otrzymywać diety. Co najwyżej - wmyśl obowiązujących przepisów - powinien mieć wyższy koszt uzyskania dochodu z tytułu wykonywania obowiązków poza miejscem zamieszkania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Formbi:

no przecież korwiniści chwalą swojego pana za to, że niby nie zmienia poglądów xD


Wiem, właśnie o tym piszę. Kuce go za to chwalą, ale to jest absolutnie okropna cecha, a nie cnota.

Nie moge już edytować, ale chciałam dodać

Jeśli ktoś przez 30 lat nawet troche nie zmienił swoich poglądów to znaczy, że żyje w bańce informacyjnej i okropnie boi się dysonansu poznawczego albo głoszenie danych poglądów przynosi mu
@L3stko Nawet gdyby Korwinowi chodziło o całe wynagrodzenie, to przecież nie mówi, że w tym zgniłym ustroju parlamentarnym.
Poza tym najpierw musi być możliwość, aby ludzie mogli się bogacić.
@Formbi Nie znam kontekstu, ale obrazek to porównanie z dupy. Mogę nie brać 500+ i nadawać, że nie mam pieniędzy. Wcale to nie będzie oznaczało, że chce 2000+, ale po prostu że nie mam pieniędzy ;o
@magmagiq: - Brakuje mi pieniędzy. Przywykłem do pieniędzy na biura dla europosła. Chcemy, żeby te biura posłów działały sprawnie, czy nie? Jeśli chcemy, to muszą być podwyżki – twierdzi Janusz Korwin-Mikke (78 l.)
@Formbi ludzie już w ogóle zatracili zdolność czytania ze zrozumieniem. Jedno z drugim w ogóle nie koliduje.

To tak jak 500+, masa ludzi uważa, że nie powinno tego być, ale ze jest to z tego korzystają.
@myrmyrek: zawsze podziwiałem u jego wyznawców pielęgnowanie wolnościowego dziedzictwa UPR połączonego z coraz bardziej pokracznym tłumaczeniem kolejnych obraźliwych/lewacznych/autorytarnych tez wodza.
@szarzujacyzajaczek: To teraz przyznaj się, który neuropek udostępnił twój komentarz to plusowania. Bo ani nie masz racji, ani RIGCzu. Korwin jeszcze nawet miesiąc temu mówił, że posłowie nie powinni dostawać wypłaty i że do sejmu powinni iść bogaci ludzie.