Wpis z mikrobloga

  • 2
Mirki mam problem, jest na sali jakiś #dermatolog ? W poniedziałek z samego rana wylatuje do Tajlandii, a nagle od dwóch dni nastąpiła u mnie wysypka dłoni. Niestety nie zdążę pójść do lekarza, bo mam wylot wcześnie, a żaden lekarz w okolicy nie przyjmuje w niedzielę. Co do wysypki to:
- zaczęło się od mocno zaczerwienionych i wysuszonych kostek na dłoniach, smarowalem kremem, bo wyglądało jak odmrożenie, wczoraj do tego doszła wysypka na zewnętrznej części dłoni (pic rel), na jednej z dłoni (lewej) jest zdecydowanie mocniejsza, dodatkowo mam bolesnego guzka bez żadnego koloru na pięcie i na duzym palcu u stopy
Co mogło spowodować wysypkę? Ano sam nie wiem, nie wykluczam alergii kontaktowej jak i na lek. Jedna sytuacja, która mogła spowodować wysypkę związana jest z kosmetykiem z aliexpress. Konkretniej chodzi o krem+paski do usuwania wągrów. Posmarowałem się tym shitem, ale śmierdziało mocno jakby klejem i czympredzej ściągnąłem to z nosa myjąc przy tym dokładnie dlonie, nie chciało to do końca zejść i całe dłonie miałem w tym czymś usmarowane. Druga sytuacja związana jest z klejem popularną Kropelką, rozlała mi się ona nieco i miałem posklejane palce, natomiast raczej nie dotykałem kleju zewnętrzną częścią dłoni. Trzecia sprawa, która przychodzi mi do głowy to ewentualna reakcja na lek, który przyjmuje przed wyjazdem do Tajlandii, jest to Enterol - lek na biegunkę podróżnych. W opisie leku jest:
"Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10000 osób):

wysypka miejscowa, reakcje alergiczne, pokrzywka, świąd,
reakcje anafilaktyczne, obrzęk twarzy, obrzęk naczynioruchowy,
wysypka na całym ciele (osutka)."
To na razie chyba najbardziej prawdopodobna opcja i od jutra chyba przestanę brać ten lek. Co o tym sądzicie? Co to może być? Nie dość, że lekko stresuje się #koronawirus bo będę 9h na lotnisku w Pekinie to jeszcze ta wysypka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#wysypka #medycyna #pomocy #dermatologia #lekarz #kiciochpyta
grave - Mirki mam problem, jest na sali jakiś #dermatolog ? W poniedziałek z samego r...

źródło: comment_f6QmmotZlW0ZMNoK5KSUS0okbvBG1U8j.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@grave idź jutro do SOR albo KOR, powiedz jaka jest sytuacja i niech Ci to lekarz obejrzy. Posiedzisz trochę w poczekalni bo pilne to to nie jest, ale prawdopodobnie zejdzie do Cb jakiś dermatolog jeśli mają na stanie (sprawdź wcześniej w której placówce jest derma)
  • Odpowiedz
@grave: klej kropelka (cyjanoakryl) raczej nie powoduje reakcji alergicznych, na 99% ten szit a aliexpress Cię załatwił. Jak nie mazz wyjścia to ja bym zastosował hydrocortisonum w kremie.
  • Odpowiedz