Wpis z mikrobloga

@olelek: a ja nie wiem czy to jest poprawnie :P rdza też pasowała. Umówmy się, te wszystkie panoramiczne krzyżówki z masowym nakładem to nie jest jakaś wysublimowana rozrywka, bardziej opiera się na wyuczonych hasłach, powielanych przez lata. Niektóre są totalnie od czapy.
@Zmorka: Co Ty tam wpisałaś pod "był nim Bruce Lee"?

I Bruce Lee - karateka.


@tooph: Bruce Lee uprawiał kung fu, a konkretnie jego autorską odmianę, jeet kune do. Karate to japońska sztuka walki, a Bruce Lee był Amerykaninem chińskiego pochodzenia. Niby te krzyżowki są dla ogarniętych ludzi, a składane przez jakichś nieogarów. No chyba, że tam faktycznie jest "karzeł". XD
@Rimfire: przecież nawet Franek Kimono śpiewał "King Bruce Lee Karate Mistrz" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

odpowiedź to na pewno karateka, bo pojawia się średnio w co 3 krzyżówce xD ale tak jak wspomniałam wyżej, te wszystkie krzyżówki z technopola itd w dużej mierze opierają się na utartych stereotypach, skojarzeniach i powielanych przez lata hasłach, niekoniecznie poprawnych.
odpowiedź to na pewno karateka


@Zmorka: Zaraz zaraz. Znasz tylko pierwsze dwie litery odpowiedzi na pytanie "Był nim Bruce Lee". KA. Bruce Lee nie ćwiczył karate, więc nie był karateką. Za to urodził się w San Francisco, więc był Kalifornijczykiem. Także ten. ( ͡° ͜ʖ ͡°)