Wpis z mikrobloga

Ja to proszę pana mam bardzo prostą metodę zakładania spółki w Polsce. Wstaję rano, za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Od razu loguje się na EKRS, tworzę w systemie umowę spółki, kilka załączników...
- Wszystko w systemie?
- Oświadczenie o tym, że nie jestem cudzoziemcem, adresy członków zarządu i udziałowców muszę dodać spoza systemu, bo zmienili prawo a systemu nie dostosowali.
- Aaaa, fakt.
- Zajmuje mi to z godzinę. Robię przelew do sądu i wysyłam wniosek.
- I w jeden dzień zdanża pan zarejestrować spółkę?
- Nie, ale i tak mam dobrze, bo jak wyślę rano, to jeszcze tego samego dnia dostanę sygnaturę. Czekam kilka dni aż sąd zarejestruje spółkę. Potem wysyłam NIP 8, VAT R i VAT UE i deklarację PCC-3.
Na momencie przychodzi do mnie urzędnik, prosi o kopie umowy bankowej, umowy najmu lokalu i kilka oświadczeń. Wysyłam wniosek do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, to jest godzinka.
Potem szybko rejestruje się w Rejestrze BDO, wiesz pan, na wypadek gdybym jednak handlował tymi śmieciami, wdrażam RODO, a to tylko 124 dokumenty.
A potem to już z górki, muszę przygotować politykę rachunkowości, plan kont, politykę przeciwdziałania praniu pieniędzy, następnie kursy BHP pracodawcy (16 godzin), teczka BHP (38 dokumentów), szkolenie przeciwpożarowe, badanie jasności w biurze, badanie gniazdek elektrycznych i prawie jestem w domu. Jeszcze tylko muszę dostać koncesję lub zezwolenie, jem śniadanie i idę spać.

#wlasnafirma #firma #gospodarka #przedsiebiorczosc #dzialalnoscgospodarcza #polska #prawo #heheszki #sraczkaprawna #pasta #podatki
  • 76
@senseiharanaoko: wypowiedziałam się ten temat. Nie jest tego dużo, wzory są w internecie. Spółka to nie DG, którą zakładasz w jeden dzień przez internet. Nie bez powodu są pewne zabezpieczenia, spółki są wykorzystywane do malwersacji finansowych. Poza tym Mentzen i spółka (z całym szacunkiem do niego, bo robi kawał dobrej roboty) specjalnie to przerysowują, bo teraz jest duże zapotrzebowanie na spółki (patrz CIT) i przez robienie mętlka w głowie zlecisz to
@owocliczi: korzystam z tego w pracy niemal codziennie. Po wdrożeniu ściągnięcie odpisu było praktycznie niemożliwe, bo albo strona nie działała, albo "wykryto nietypowy ruch" i resetowało połączenie, co chwila przerwy techniczne itd. Teraz się co prawda poprawiło, ale już wcześniej też przez jakiś czas strona działała dobrze, by zaraz później wywalać kolejne błędy.
@bzbe: @fledgeling: pracuje dla firmy ktora jest tam zarejestrowana i nikt z firmy nigdy w HK nie byl. wiec da sie i ogranac na odleglosc, i nie ma ryzyko ze policja da po ryju :)

edit: zeby byla jasnosc i ze sie nie chwale: pracuje na b2b, sam mam dzialalnosc w polsce zarejestrowana, ale szef mieszka na hawajach, a firme ma wlasnie w HK
szybko rejestruje się w Rejestrze BDO, wiesz pan, na wypadek gdybym jednak handlował tymi śmieciami


@nobrainer: wystarczy że coś wyślesz kurierem ;-) wg pań z wydziału środowiska drukując list przewozowy tworzysz opakowanie a jak tworzysz opakowanie to musisz się zarejestrować.
. Jeszcze tylko muszę dostać koncesję lub zezwolenie, jem śniadanie i idę spać.


@nobrainer: Bo następnego dnia o 6 rano obudzi mnie pan prokurator w obstawie policji i jak mnie już aresztują to będę po śniadaniu.
podpowiem, że spolke w Hong Kongu zalozysz online w 1-2 dni, a dopoki nie przekroczysz progu dochodowego 5mln dolarow rocznie, twoj podatek wynosi 0%. Po #!$%@? sie męczą ludzie z polskim systemem to ja nie wiem.


@konradk: no i masz tę spółkę w HK. Albo nawet w UK czy Czechach. Spółka zarabia peniądze. I co dalej?