Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@marcin-van-staar: Znaczenie tego cytatu powinno być dla wszystkich oczywiste. Co nie zmienia faktu, że jest to poprostu #!$%@? metafora. Słowa zwykłego wiejskiego pijaczka też często zawierają w sobie uniwersalne prawdy. Nie są to jednak "ładne słowa". Dzieła wielokrotnie nagradzanych pisarzy mają przekaz oczywisty dla ludzi którzy potrafią oderwać się choć na chwilę od codziennej gonitwy i oddać zadumie. Nie wystarczy wiedzieć, trzeba umieć to przekazać. Przekazać tak żeby warto było to
@MukaShower: nie znam jego twórczości, ale jak dla mnie to chodzi o to, że ktoś jest w #!$%@? sytuacji ogólnie i broni sie jak może, żeby nie było gorzej a powinien zrobić radykalną zmiane np.
1. jak tkwisz w toksycznym małżeństwie i odmawiasz sobie hobby (bo kosztuje) albo czegoś co zdenerwowałoby partnera, a powinieneś zmienić partnera
2. masz #!$%@?ą prace i płace, ale nie zapytasz sie o podwyżke bo potem będziesz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smaczewski: z tej strony tego nie rozważałem. Dla mnie to wciąż brzmi jak porównanie czegoś co jest raczej nieprzyjemne z czymś przyjemnym i dziwienie się że ludzie wolą to drugie, ale może nie mam racji ¯\_(ツ)_/¯

A z jego twórczości to polecam powieść Listonosz (Post Office), ale styl pisania tego starego alkoholika może niektórym nie przypaść do gustu xd