Wpis z mikrobloga

@Scaab: tak tak, banka jasne, czekajcie sobie dalej, kupowalem mieszkania w Warszawie w 2009, 2013 i pod koniec 2016r, na zadnym nie jestem stratny a wrecz przeciwnie jestem sporo do przodu. Za rok kupuje kolejne.
@Scaab: z pracy w IT, 1 mieszkanie ktore kupilem okazujnie za 6100 z metra w 2009r na Bemowie jestem teraz bez problemu sprzedac za 10500 z metra i to jest okazja za poltora roku bedzie juz 12000-13000 bo otwieraja mi pod nosem stacje metra ratusz Bemowo. poczekaj jeszcze kilka lat z zakupem to nie znajdziesz nic ponizej 15k za metr.
@paziu: prosto - realnie ujemne stopy procentowe przy rosnących pensjach (przez płacę minimalną i poprzez gonienie inflacji). Za 10 lat w Biedronce/Lidlu/Żabce (o ile będą kasy nieautonomiczne jakiekolwiek) kasjer dostanie 10 000 zł na rękę czyli ekwiwalent aktualnych 3000 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DzonySiara: balon jeszcze nie osiągnął rozmiaru z kryzysu sprzed 10 lat, a tym razem jest więcej do napompowania. Urośnie jeszcze 30% a jak yebnie to spadnie do poziomu z dzisiaj. Można robić screeny.
Jakby nie patrzeć na zachodnie kraje, to mieszkania są bardzo tanie, nawet uwzględniając niższe zarobki w Polsce. Myślę o np. o UK, Szwajcarii gdzie ciężko kupić mieszkanie, nawet przy ponadprzeciętnych zarobkach.
@ja_kasztan: @BrakPomysluNaNick: ale to nie jest tak, ze kupujac mieszkanie od dewelopera od razu wbijasz na kwadrat. jak kupujesz dziure w ziemi, to musisz gdzies mieszkac w miedzyczasie. potem jeszcze musisz choc wstepnie wykonczyc. to wszystko kosztuje, i to niemalo. rozumiem, ze mozna wziac konsumpcyjny kredyt zaraz po hipotecznym. tylko ze budzetu nie da sie rozciagac w nieskonczonosc, a kredyty trzeba splacac.
@cactooos: ale co ma jebnac np w takiej Warszawie, metro sie rozwija, zarobki w korpo naprawde niezle, fajne knajpy,dobre miasto do zycia z jakiego powodu mialoby byc taniej.Przyrost cen moze wyhamowac to wszystko, ale taniej juz nie bedzie jesli wezmiesz pod uwage ze pensja minimalna za 3 lata bedzie wynoaic 4k brutto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@levusek1992: lepiej, bo możesz się łatwo przenieść, jak gdzieś dostaniesz atrakcyjną ofertę pracy na przykład.

@4ntymateria: bzdura. Argument pod to żeby ludzie wynajmowali mieszkania, a nie kupowali. Mieszkanie nie robi większej różnicy. Sprzedajesz albo wynajmujesz i problem z głowy.
@DzonySiara: Mnie team #!$%@?, ze ludzie za rynek wtorny za mieszkania gdzie za metr bylo 5-6k za metr teraz z wyposazeniem wolaja 10k.(ta, na pewno tyle w łożyli w wyposażenie)
Rynek pierwotny jest w okolicach 7k+, sądzę że 100k na wyposażenie m3 do 60 metrów styknie. (przykład Rogallandii)
Wiec niech #!$%@? z tymi zapierdzianymi mieszkaniami, janusze biznesu.
Nie bronię nikomu zarobku, gardzę zachłannością.
@miodeksmrodek: ale w czym masz problem jesli za taka cene znajduje sie kupiec to znaczy ze nie jest przesadzona. Ty jesli iwazasz ze mieszkanie jest za drogiw to po prostu szukasz innego. Jesli cena faktycznie jest za wysoka to wtedy nie znajdzie sie zaden kupiec i np po roku wlasciciel jesli naprawde musi sprzedac to cene obnizy. Ale powiem Ci ze ja tez raz na jakis czas wystawiam jedno z mieszkan
Mnie team #!$%@?, ze ludzie za rynek wtorny za mieszkania gdzie za metr bylo 5-6k za metr teraz z wyposazeniem wolaja 10k.(ta, na pewno tyle w łożyli w wyposażenie)

Rynek pierwotny jest w okolicach 7k+, sądzę że 100k na wyposażenie m3 do 60 metrów styknie. (przykład Rogallandii)


@miodeksmrodek: Teraz przez boom budowlany są takie ceny, że 40k to weźmie sama ekipa remontowa za wykończenie 60m2 :/ zależy jak chcesz wykończyć, jak