Wpis z mikrobloga

@Lebensabschnittpartner: Każdy ma inne smaki :)
Nie bardzo jestem w stanie przełknąć wytrawne ze słodyczą.
Schab ze śliwką? fuj
Kaczka z pomarańczą? fuj
Sałatka np z kurczakiem do którejś ktoś dodał ananasa/rodzynki? o b r z y d l i s t w o
Pulpeciki z ikei z
  • Odpowiedz
Takie połączenia nie są niczym dziwnym. Mięsa się podaje z sosami owocowymi, a do sałatek warzywnych dodaje granata, arbuza czy brzoskwinie.
  • Odpowiedz
@Lebensabschnittpartner
Możecie nalać polaczkowi Don Perignona, albo dobrej w----y 18 letniej. Polaczek wypije duszkiem i powie, że cierpkie i jakieś mdłe. Dacie polakowi trufli to powie, że to jakiś zgniły czosnek. Zaparzycie polaczkowi dobrego espresso z dobrej, ręcznej maszyny, z świeżo mielonych ziaren bardzo dobrej jakości, powie że jakaś mała ta kawa i w ogóle kwaśna i i dziwnie smakuje. Dlatego mnie nie dziwi, że 3/4 z was, biedaki szkaluje HAWAJSKĄ.
  • Odpowiedz
@Lebensabschnittpartner: Niechęć do potraw nie zawsze bierze się ze względu na smak. Najczęściej są to zwykłe uprzedzenia. Ja nienawidzę flaków, choć nigdy ich nie próbowałem. Sam fakt ich pochodzenia mnie odpycha. W zasadzie podobnie mam z każdym organem wewnętrznym i w praktyce ze zwierząt jestem w stanie jeść wyłącznie mięso.

Podobnie z połączeniami słodki-wytrawny. Na ogół sama idea mnie odrzuca i nie chce mi się tego nawet próbować. Pizze z
  • Odpowiedz
powiem szczerze, to całkiem ciekawe połączenie które smakuje dobrze


@freshpiotrek: chyba jak jesteś alkusem i palaczem z wypalonymi kubkami smakowymi i musisz ładować do ust tak mocno wyraziste kontrasty, aby poczuć jakikolwiek smak ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Hawajska jest super, ale jak ktoś wyżej wspomniał ze świeżym ananasem (który jest trochę kwaśny/cierpki), a nie tym jajcem przesłodzonym z puszki.
  • Odpowiedz