Wpis z mikrobloga

@Kosmiczny_pies_Kazak: Ale plan bitwy był rzeczywiście autorstwa Rozwadowskiego, bo miał o tym największe pojęcie ze wszystkich. Z wiadomych powodów. Wiesz w ogóle jaką szkołę oficerską skończył Piłsudski? Gdybyś wiedział to byś się tak o nim nie wypowiadał. Owszem brał udział w opracowywaniu planów i to do niego należało ostatnie słowo, bo wybrano go na przywódcę z różnych powodów, ale o taktyce i wojskowości miał mizerne pojęcie. To był taki typowy łobuziak
Ale plan bitwy był rzeczywiście autorstwa Rozwadowskiego


@Sarmataa: Bo ty tak napisałeś? Sorry, ale cały twój wpis to pitolenie i wykładnia listu Rozwadowskiego, sam wiesz co Rozwadowski chciał napisać lepiej od Rozwadowskiego. Kolejny płaskoziemiec czerpiący swoja wiedzę z filmików Korwina jak mniemam. Proszę dać źródła na potwierdzenie swoich mądrości, bo ja dałem najlepsze możliwe źródło, list Rozwadowskiego.

Rozwadowski tak do niego pisał, bo wybrał jego plan, który automatycznie stał się też
@Kosmiczny_pies_Kazak: Jak ty człowieku nie masz pojęcia o czym piszesz. Typowy człowiek, które nazywam pokoleniem "XD". Nie wiem jakim cudem dotarłeś do listu Rozwadowskiego, a nie dotarłeś do jego szkiców planu bitwy... Wszystko masz rozrysowane poniżej, do tego zmianę kontrataku Sikorskiego.

Wiem jeszcze zabawniejszą rzecz o Piłsudskim. Dzień przed bitwą o Warszawę chciał oddać dowodzenie Francuzowi i przyjąć jego plan obrony Warszawy, ale ten się na szczęście nie zgodził. I to
Pobierz
źródło: comment_rljcfv5eh111w886LFJvM65WCIdCu5Xs.jpg
nie dotarłeś do jego szkiców planu bitwy... Wszystko masz rozrysowane poniżej, do tego zmianę kontrataku Sikorskiego.


@Sarmataa: A zdajesz sobie sprawę, że Rozwadowski był szefem sztabu i temu wszystko przelewał na papier? To, że on coś zapisał nie znaczy że był pomysłodawcą. Najwyraźniej nie masz zielonego pojęcia jak działa wojsko. Przywołaj jeszcze fakt, że to on podpisywał większość rozkazów xD. Przeczytałeś chociaż jedną książkę o wojnie polsko-bolszewickiej?

Dzień przed bitwą o
@Kosmiczny_pies_Kazak: Ten list byl wiele razy wyjasniany na forum historykow, ba, nawet sam potomek Rozwadowskiego tam zabral glos raz w tej sprawie bo sie wq... jak zobaczyl jego idiotyczne wykorzystywanie Powielanie go, nie znajac kontekstu listu i wykorzystywanie go jako argument jest najzwyczajniej w zyciu SLABE.
@Kosmiczny_pies_Kazak: Plan bitwy byl autorstwa Rozwadowskiego, ktory Pilsudski wybral jako jeden z wielu opracowanych, stad czesc historykow przypisuje mu zwyciestwo, gdyz zaryzykowal sie postawic akurat na ten (a czy to wynikalo z geniuszu czy zwyklego farta, jak pokzuja inne zdarzenia w tym czasie (wyjechal zalamany pozegnac sie z kochanka i rodzina) to juz inna bajka)
p.s. Aleksandra Pilsudska oczywiscie tez byla komunistka i klamala w swoich "Wspomnieniach"...