Wpis z mikrobloga

tylko że Piłsudski to miał taką strategię, że ukrył się u kochanki, wcześniej składając dymisję. Bitwa dowodził gen. Rozwadowski.


@vladimirq: Ile razy będzie trzeba prostować tą wierutną bzdurę? Za te kłamstwa o kochance chciałem napisać coś mocniejszego, ale spasuje, starczy zaznaczyć że jesteś historycznym płaskoziemcem.

https://pl.wikisource.org/wiki/List_generała_Tadeusza_Rozwadowskiego_do_marszałka_Józefa_Piłsudskiego

Panie Komendancie!

(..)Mam wrażenie ogólne, że cała akcja rozwija się bardzo korzystnie i że właśnie co do czasu mamy korzystne warunki, tak jak je p.
@vladimirq: Czy ty #!$%@? jesteś normalny? Umiesz czytać co wklejasz? Ja ci dałem list Rozwadowskiego do Piłsudskiego. To co ty wkleiłeś w żaden sposób nie udowadnia twoich bzdur xD. To że Piłsudski był w Puławach jest bardzo dobrze udokumentowane - miał tam swoją kwaterę główną, spotykał się dowódcami i objeżdżał jednostki frontowe. To, że wyjeżdzając do Puław złożył na ręcę Witosa warunkową dymisje na wypadek klęski również jest dobrze udokumentowane i
@Kempes: budowniczych "cudu" było kilku, gen. rozwadowski, gen. weygand, i piłsudski. Każdy z nich dołożył cegiełkę, pierwszy pomysłem, drugi charyzmą, trzeci realizacją (kontruderzenie z nad wieprza itd.). Złamanie kodu też było znaczące. Zresztą nawet wedle interpretacji katolickiej nie chodziło o to, że na niebie ukazała się Maryja i pogoniła ruskich (to tylko symbolicznie przedstawia obraz), ale raczej o pewnego rodzaju natchnienie i zwyczajne szczęście, jakie otrzymały polskie oddziały i dowódcy w