Wpis z mikrobloga

Jak planujecie rozliczyć się z zysków? Rozbijacie sobie odsetki na dni/tygodnie/miesiące przy przewalutowaniu? Czy bierzecie cały zysk z roku i obliczacie od tego 19%? Jakieś wskazówki?
#mintos
  • 15
  • Odpowiedz
@Sajmekf: @Satanistic jeśli inwestujesz w walutach obcych to powinieneś rozliczyć odsetki z każdego dnia osobno po średnim kursie NBP z poprzedzającego dnia roboczego i od całości w roku obliczasz 19%... kiedyś był tu wątek o tym, ale znikł
  • Odpowiedz
@Satanistic: zrobisz jak chcesz... jak Cię urząd nie wezwie na kontrolę to jeden pies (a przez 5 lat mogą)... ale z tego co kojarzę poprawnie wg prawa podatkowego powinno to wyglądać tak jak pisałem wyżej, na stronie NBP można ściągnąć tabelę kursów za cały rok, co trochę upraszcza zabawę przy liczeniu ręcznym...
  • Odpowiedz
@Satanistic: równie dobrze można się nie rozliczać i też może nikt nie zauważy ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak zarobisz coś na akcjach albo wypłacą Ci dywidendę to też pieniądze nie muszą trafić na ROR a podatek masz do zapłaty... jak ktoś nie chce płacić podatków od dochodów... to najprościej nie mieć dochodów ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Silvervend: składasz tylko PIT, ale urząd może Cię wezwać na kontrolę przez 5 lat i wtedy musisz się tłumaczyć skąd, jak, co i dlaczego... jeśli wyjdzie tak, że im się coś nie spodoba to pewnie będziesz musiał złożyć czynny żal i korektę PITU
  • Odpowiedz
@Silvervend: w tym kraju w dupie to możesz mieć jak masz miliony i jesteś z odpowiedniej opcji... jeśli nie spełniasz tych warunków to już bywa różnie. w praktyce jak Cię chwycą to będziesz pewnie musiał pani grażynce/halince czy jakiejś innej zosi tłumaczyć wszystko i się modlić żeby zakumała i nie wymyśliła czegoś nomen omen z dupy, bo jak ją wkurzysz to wyjdzie Cię drożej niż te odsetki z minosa ( ͡
  • Odpowiedz
@fafkolec to jak się o takie rzeczy boisz, to po co w ogóle się w to bawisz? Bo weź to dywersyfikuj na różne portale i z każdego rób wyliczenia na każdy dzień w roku i walutę oddzielnie. Chyba bym #!$%@? dostał. XD
  • Odpowiedz
@Silvervend: a kim Ty jesteś żeby mi mówić jak mam żyć? sam się zastanów po co się w to bawisz skoro najprostsza matematyka sprawia, że dostajesz #!$%@? xD op pytał o wskazówki do rozliczenia, więc się podzieliłem wiedzą... co z tym zrobi nie moja sprawa... Ty się podzieliłeś swoją: "wpisz co chcesz, kto to sprawdzi"... może skorzysta z Twojej rady
  • Odpowiedz
@fafkolec ale ja nie mówię jak masz żyć. Już się tak nie spinaj. XD Pytałem, bo nie wyobrażam sobie inwestować w źródło pasywnego dochodu i poświęcać temu tyle czasu, żeby wszystko przeliczać na każdy dzień. ¯\(ツ)/¯ Ta wstawka była sarkastyczna nie w stosunku do Ciebie, tylko jakichś z dupy wymagań skarbówki, czego i tak pewnie nikt tam nie weryfikuje.
  • Odpowiedz
@Silvervend: prawo mamy jakie mamy... i tak jak pisałem wyżej, jak zarobisz na tym stówę czy dwie i się nie rozliczysz to pewnie nawet nikt nie zauważy a jak rozliczysz źle to Ci każą złożyć korektę... a ogólnie to można to liczyć codziennie/raz na tydzień/raz na miesiąc/raz na kwartał i nie trzeba na to poświęcać jednorazowo tyle czasu, że się #!$%@? dostaje... albo zlecić to księgowej ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz