Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@saakaszi: to chyba pokazuje wam jak bardzo wy jesteście ograniczeni.

Jesli jakiś fakt jest dla was negatywnie nacechowany to jesteście po prostu upośledzeni. Dodatkowo to ten sam problem, kiedy Korwin mówił o średnim IQ u kobiet. A jakieś kobiety w sejmie od razu lamentowaly że Korwin mówi że są głupie.

Albo jesteście tak głupi albo robicie to celowo.

Do boju bójcie się lewaczki z prawaczkami używając waszej logiki.
Czekam na jakąś analizę które to nicki wykopały oba znaleziska i oba nieironicznie, bo na razie podpis powinien brzmieć "chochoły" "też chochoły".

Nie jesteśmy rasistami, wcale nie dlatego shareujemy informacje o różnicach w IQ białych i czarnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Lizergo: rasistą jest każdy kto zerknie na wyniki olimpiady i tego kto wygrywa w biegi a kto w ping - ponga ¯\_(ツ)_/¯ Można udawać że tylko
@Usmiech_Niebios:
Tutaj nawet nie chodzi o to, są różnice w IQ? Spoko, rozumiem, ale większość to wykopujących będzie stereotypowo patrzeć na osoby innych ras. Czarny czy biały trzeba oceniać ludzi na podstawie ich działań, a nie koloru skóry.
@Lizergo: to że stereotypowanie nie jest negatywnym zjawiskiem. Ludzie stereotypowo uciekali przed mamutami i stereotypowo nie zadają się z kibicami czy cyganami jeśli nie muszą, bo po prostu ryzyko jest większe. Wygodnie się pisze o podejściu indywidualnym, ale w praktyce każdy stosuje heurystyki, statystyki i stereotypy w swoim modelu myślowym. A agresywna reakcja na zbadane różnice pokazuje że model myślowy jest zbyt wyidealizowany wobec rzeczywistości.

Nie napisałeś czy znasz, więc zakładam
@Usmiech_Niebios:

To, że tym się posługujemy jako ludzie niekoniecznie oznacza, że jest to prawidłowe podejście.

Z tym że na zachodzie działa to inaczej, przykładowo: na reddicie pojawia się informacja o przestępstwie z udziałem czarnoskórego, ludzie skupiają się na kolorze skóry? Nie, raczej na przestępstwie i jego motywacji (słusznej czy nie).
Jak to wygląda na wykopie? Wrzucanie memów z dindu, generalizowanie czarnych i śmieszkowanie.

Ale rozumiem, że masz inne podejście i nie
@Lizergo: podawanie reddita z jego niezwykle surową moderacją jako przykład jest złym pomysłem. Już 4chan pokazuje więcej.
A że zachodnie media cenzurują np. sylwester w Kolonii z takich znanych przykładów? Dla mnie to niesłuszne. Ale w rzeczy samej, zachód działa inaczej. Cokolwiek zmuszając do tego ludzi prawnie, bo jeśli muszą wynająć mieszkanie grupie podwyższonego ryzyka i nie mogą różnicować cen to podwyższą wszystkim (co widać i w Polsce ale z innych
@Usmiech_Niebios: Wiele subreditów zabrania tzw. low effort memów, więc dalej argument o surowym reddicie się nie broni. Dla jasności - nie podzielam też zdania kolegi, że nikt na tamtym serwisie nie zwraca uwagi na kolor skóry. To co na pewno jest na plus w porównaniu do wykopu to więcej opcji w zależności od potrzeb. Chcesz mieć safe space to masz safe space. Chcesz mieć dyskusje wyłącznie na argumenty to masz dyskusję
Wiele subreditów zabrania tzw. low effort memów, więc dalej argument o surowym reddicie się nie broni. Dla jasności - nie podzielam też zdania kolegi, że nikt na tamtym serwisie nie zwraca uwagi na kolor skóry


@DaeronTargaryen: no albo patrzymy globalnie, na to co jest zabraniane przez subreddity (i właśnie rasistowskie żarty mogą podpadać pod low effort memes - liczy się efekt) albo lokalnie i wtedy masz grupy niemalże pedofilskie albo płaskoziemców.
Ja już wolę żeby ktoś mógł mnie osrać niż żeby musiał pisać pod linijkę, ale kwestia gustu.


@Usmiech_Niebios: Ale co Ci to da, skoro i tak nie znajdziesz partnera do dyskusji, bo większość znaleziska jest #!$%@? memami, oklepanymi tekstami murzyn-zły/arab-zły? Dla porównania na r/europe widziałem wszystkie opinie, które można by było wydestylować z komentarzy na wykopie, ale nie musiałem przy tym czytać wysrywów mentalnej gimbazy. Jak ktoś napisze jakąś bzdurę to
@DaeronTargaryen: o, dobry przykład. Był też subreddit r/european który został zbanowany za content.
https://www.reddit.com/r/OutOfTheLoop/comments/4j2jk2/what_happened_to_reuropean/
To tak apropo tego jakie treści dopuszcza reddit.
Mimo wszystko oddawanie moderatorom kontroli często kończy się tak że oznaczają znaleziska sprzeczne ze swoimi poglądami jako nieprawdziwe. Na wykopie lata taki sprawdzacz i jak ktoś widzi 50 nieprawdziwych wykopanych, 0 nieprawdziwych zakopanych to nie zrobi metaanalizy tego ile z tego jest subiektywne, tylko przyjmie to do wiadomości. I
To tak apropo tego jakie treści dopuszcza reddit.


@Usmiech_Niebios: Nie bardzo wiem, co chcesz wykazać, bo z komentarzy, które podlinkowałeś wynika, że tamten subek był platformą dla rasistów i nazistów. Takie miejsca raczej nadają się jedynie do zbanowania.

I dlatego wolę wolność od kontroli moderacji - bo taka weryfikacja też jest z natury rzeczy subiektywna.

Nie rozumiem.
bo z komentarzy, które podlinkowałeś wynika, że tamten subek był platformą dla rasistów i nazistów


@DaeronTargaryen: to dowód że tamten sub został zbanowany, a że nazizm jest dziś pustosłowem, to zapewne jacyś tam byli.

Nie rozumiem.

Ale dałeś doskonały przykład - oceniłeś po zalinkowanych komentarzach zamiast szukać archiwów samemu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
a że nazizm jest dziś pustosłowem, to zapewne jacyś tam byli.


@Usmiech_Niebios: O rety, z takim cynicznym podejściem można podważyć każdą granicę, każdą zasadę, tylko jaki jest w tym sens?

Ale dałeś doskonały przykład - oceniłeś po zalinkowanych komentarzach zamiast szukać archiwów samemu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Ale w jakim celu? To Ty próbowałeś udowodnić coś sprzecznego z moim zdaniem, wskazałeś źródło, więc skorzystałem z niego, skoro
@DaeronTargaryen: no nie jest dla mnie wiarygodne. Tylko potwierdza że subredity mogą spaść, co kłóci się z "wszystko tam można znaleźć, cenzury nie ma". Otóż jest.

O rety, z takim cynicznym podejściem można podważyć każdą granicę, każdą zasadę, tylko jaki jest w tym sens?

Nie ma w tym żadnego cynizmu. Pamiętasz jak w Polsce naziści robili tort z pryncypałków, a TVNu było bodaj 2/8 grupy? I to ma kogoś przerażać? Pomijam
Tylko potwierdza że subredity mogą spaść, co kłóci się z "wszystko tam można znaleźć, cenzury nie ma". Otóż jest.


@Usmiech_Niebios: Bo nikt normalny nie rozpatruje cenzury w kontekście treści, które i tak są nieakceptowalne. Z publicznych debat też zostałbyś wyproszony, gdybyś zaczął wzywać do mordowania żydów. Komu wtedy przyszłoby do głowy, żeby mówić o cenzurze? Kiedy pisałem wyżej, że widziałem tam wszystkie opinie z wykopu miałem na myśli to, z czym
@wykopowiczka69: Pomyliłaś mnie chyba z kościelnymi hierarchami, albo ze swoimi fantazjami. Poszczekaj sobie do księżyca a nie na forum, gdzie jeszcze sporo normalnych ludzi nie życzy sobie czytać esencji twojego zdegenerowania.
Nie miałem na myśli pomysłów typu uruchomienia pieców w Auschwitz.


@DaeronTargaryen: żadnych takich pomysłów na tamtym subreddicie nie widziałem, a zdarzało mi się go przeglądać. Czy ktoś kto o tym pisał ma może screena?

Druga uwaga byłaby taka, że wycieranie się znaczenia danego słowa nie oznacza, że można bagatelizować zjawisko, które opisywało.

Nie sądzę aby ktokolwiek bagatelizował zjawisko z drugiej wojny światowej - głównie dlatego że ma znacznie więcej atencji medialnej