Wpis z mikrobloga

Udało mi się w końcu wybrać i zamówić nasiona, więc mój sezon 2020 można uznać za otwarty!

Pomyślałem, żeby z tej okazji zorganizować #rozdajo zestawu nasion, który pozwoli jednemu wylosowanemu Mirkowi lub Mirabelce na rozpoczęcie swojej własnej uprawy papryczek chili na parapecie/balkonie/tarasie/w ogródku ;D

Podsumowując do wylosowania jest 5 pakietów po 5 nasion wybranych odmian spośród moich nadwyżek z zeszłego sezonu. Wysyłka jak zawsze na mój koszt. Losowanie #mirkolos spośród plusującycyh ten wpis.

Żeby nie robić posta tylko z samym rozdajo, to jak co roku pochwalę się co nowego wybrałem na nowy sezon i czego wzrost będzie można oglądać na moim tagu, do którego obserwowania zachęcam.

Zamówienie składałem w hiszpańskim semillas skąd praktycznie co roku biorę nowe nasiona. Zdjęcia i opisy w poście pochodzą z ich strony.

Na pierwszy ogień (dosłownie) idzie odmiana Zing. Jest to krzyżówka dwóch nieznanych odmian superhotów. Kształt podobny do Reaperów i Primo, ale ponoć #!$%@?ą się o wiele lepszym plonowaniem. Najdroższe nasiona w zestawieniu (4 Euro za 10 sztuk) -> mam nadzieję, że efekty będą lepsze niż z Caroliną Reaper w zeszłym sezonie.

#chilihead #papryka #papryczki #chili #ogrod #ogrodnictwo #nasiona #2020 #hobby #zainteresowania #ostrezarcie #domowyogrod #uprawiajzwykopem #rolnictwo #uprawa #zadarmo #darmowe
gobi12 - Udało mi się w końcu wybrać i zamówić nasiona, więc mój sezon 2020 można uzn...

źródło: comment_cw3c30OdE4nBU2VYEbvwKufABDf7nowv.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
@jozef-ziutek-nowak: Znaczy 1 pakiet to jest 5 lub 10 nasiona jednej danej odmiany. To znaczy nasiona poszczególnych odmian sprzedaję po 5 lub 10 nasion tej odmiany. I z tych pakietów możesz sobie zrobić zestaw wybranych odmian, które chciałbyś uprawiać.

@Brzozq: Które żółte? :D

@Ibanez_: Wczoraj jeden Mirek zrobił fajny poradnik jak zacząć: https://www.wykop.pl/wpis/46585221/tym-poradnikiem-postaram-sie-ulatwic-rozpoczecie-p/

Możesz też zerknąć na mój sprzed kilku lat: http://www.wykop.pl/ramka/2858097/mojego-autorstwa-tutorial-domowej-uprawy-papryki-chili/

@zieloniutkazielonka: Uuu intymne pytanie. Po pierwsze
  • Odpowiedz
@Brzozq: Też mi się tak zdaje ;)

@blablaelotrzydwazero: Plusuj pierwszy wpis i licz na odrobinę szczęścia, że zostaniesz wylosowana ;)

@RBMK: W Growboxie też można super uprawiać zwłaszcza w dużym, bo krzaki papryczki pod dodatkowym światłem i z dobrym nawożeniem potrafią mocno się rozrosnąć. ;)

@kseroboy: Jest arkusz w pierwszym poście podlinkowany z rozpiską. Ogólnie to 3,50 zł za pakiet 10 nasion jednej odmiany ;)

@HHHHHH: @
  • Odpowiedz
@gobi12 piszesz, ze Carolina ciężka w uprawie, cos bliżej powiesz? Zamówiłem wlasnie z semillas jej nasionka. Brown Rocoto tez będę próbował, więc szykuje się sezon wyzwań :)
  • Odpowiedz