Wpis z mikrobloga

Udało mi się w końcu wybrać i zamówić nasiona, więc mój sezon 2020 można uznać za otwarty!

Pomyślałem, żeby z tej okazji zorganizować #rozdajo zestawu nasion, który pozwoli jednemu wylosowanemu Mirkowi lub Mirabelce na rozpoczęcie swojej własnej uprawy papryczek chili na parapecie/balkonie/tarasie/w ogródku ;D

Podsumowując do wylosowania jest 5 pakietów po 5 nasion wybranych odmian spośród moich nadwyżek z zeszłego sezonu. Wysyłka jak zawsze na mój koszt. Losowanie #mirkolos spośród plusującycyh ten wpis.

Żeby nie robić posta tylko z samym rozdajo, to jak co roku pochwalę się co nowego wybrałem na nowy sezon i czego wzrost będzie można oglądać na moim tagu, do którego obserwowania zachęcam.

Zamówienie składałem w hiszpańskim semillas skąd praktycznie co roku biorę nowe nasiona. Zdjęcia i opisy w poście pochodzą z ich strony.

Na pierwszy ogień (dosłownie) idzie odmiana Zing. Jest to krzyżówka dwóch nieznanych odmian superhotów. Kształt podobny do Reaperów i Primo, ale ponoć #!$%@?ą się o wiele lepszym plonowaniem. Najdroższe nasiona w zestawieniu (4 Euro za 10 sztuk) -> mam nadzieję, że efekty będą lepsze niż z Caroliną Reaper w zeszłym sezonie.

#chilihead #papryka #papryczki #chili #ogrod #ogrodnictwo #nasiona #2020 #hobby #zainteresowania #ostrezarcie #domowyogrod #uprawiajzwykopem #rolnictwo #uprawa #zadarmo #darmowe
Pobierz gobi12 - Udało mi się w końcu wybrać i zamówić nasiona, więc mój sezon 2020 można uzn...
źródło: comment_cw3c30OdE4nBU2VYEbvwKufABDf7nowv.jpg
  • 69
@gobi12: w tamtym roku posiałem scorpio, papryczka wykiełkowała, urosła na wysokość 30cm. Niestety owoców nie zobaczyłem, zimuje aktualnie 3 sztuki według instrukcji pali2razy. Polecasz może jakies protipy lub sprawne instrukcje kiedy najlepiej budzic paprykę? Kiedy siać i jak pielęgnować?
@laik123: Dzięki ;) Jasne, że parapet się nadaje ;) Większość osób tak uprawia. Tylko trzeba odmiany wybrać takie, żeby nie wyrosły Ci aż do sufitu. Ale spokojnie z dwóch krzaczków powinieneś solidny zbiór zebrać jeżeli odmiany będą sensownie dobrane ;)