Wpis z mikrobloga

Udało mi się w końcu wybrać i zamówić nasiona, więc mój sezon 2020 można uznać za otwarty!

Pomyślałem, żeby z tej okazji zorganizować #rozdajo zestawu nasion, który pozwoli jednemu wylosowanemu Mirkowi lub Mirabelce na rozpoczęcie swojej własnej uprawy papryczek chili na parapecie/balkonie/tarasie/w ogródku ;D

Podsumowując do wylosowania jest 5 pakietów po 5 nasion wybranych odmian spośród moich nadwyżek z zeszłego sezonu. Wysyłka jak zawsze na mój koszt. Losowanie #mirkolos spośród plusującycyh ten wpis.

Żeby nie robić posta tylko z samym rozdajo, to jak co roku pochwalę się co nowego wybrałem na nowy sezon i czego wzrost będzie można oglądać na moim tagu, do którego obserwowania zachęcam.

Zamówienie składałem w hiszpańskim semillas skąd praktycznie co roku biorę nowe nasiona. Zdjęcia i opisy w poście pochodzą z ich strony.

Na pierwszy ogień (dosłownie) idzie odmiana Zing. Jest to krzyżówka dwóch nieznanych odmian superhotów. Kształt podobny do Reaperów i Primo, ale ponoć #!$%@?ą się o wiele lepszym plonowaniem. Najdroższe nasiona w zestawieniu (4 Euro za 10 sztuk) -> mam nadzieję, że efekty będą lepsze niż z Caroliną Reaper w zeszłym sezonie.

#chilihead #papryka #papryczki #chili #ogrod #ogrodnictwo #nasiona #2020 #hobby #zainteresowania #ostrezarcie #domowyogrod #uprawiajzwykopem #rolnictwo #uprawa #zadarmo #darmowe
gobi12 - Udało mi się w końcu wybrać i zamówić nasiona, więc mój sezon 2020 można uzn...

źródło: comment_cw3c30OdE4nBU2VYEbvwKufABDf7nowv.jpg

Pobierz
  • 69
Jak możesz opisz w jaki sposób je kiełkujesz (wata, wata w kubku nad grzejnikiem) i kiedy jest ten najodpowiedniejszy termin na kiełkowanie (luty?). Coś tam amatorsko sobie uprawiałem ale z egzotycznymi okazami jak Twoje nie miałem styczności poza Habanero, które coś mi zjadło po wysadzeniu na grządkę. W tym roku dalej spróbuję dla tego podpytuję, bo każdy niby tak samo robi, a jednak ma jakieś swoje sposoby, czy ułatwienia.
@BotRekrutacyjny Nie sprzedaję nasion, które w moich próbach kiełkowania nie miały minimum 70 procent kiełkowalności (no dobra są jeszcze ciężko kiełkujące odmiany jak np. Aji Jobito, ale to jest bardziej kwestia zapewnienia optymalnych warunków i długiego czekania na wschody).
Nie ma problemu. Odezwij się do mnie na PW, a wieczorem na pewno dobiorę jakieś odmiany pod Twoje potrzeby.
@gobi12: ok, a czy mógłbyś podpowiedzieć, które z tych odmian będą najłatwiejsze w uprawie:
- Aribibi Gusano
- Bahamian Goat Pepper
- Bolivian Bumpy
- Carbonero
- Dorset Naga
- Habanero Chocolate
- Habanero Gambia
- Habanero Long
- Habanero Orange Devil
- Habanero Red
- Habanero Yucatan White
- Kitchen Pepper Peach\
- Mako Akokosrade
- Paliviec
- PDN xD 2.3
- Pimento del Piquilo

Dodam, że będę uprawiał w